Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok

Diecezja Radomska

W najbliższą niedzielę rozpoczną się wielkopostne rekolekcje akademickie w Radomiu.

 

O przekazywanie pamiątek związanych z postaciami pięciu radomskich męczenników z okresu drugiej wojny światowej, zachęca Kuria Diecezjalna w Radomiu. Zostaną one przekazane do powstającego Muzeum Katedralnego przy kościele Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Ikony z Wąchocka

01 kwiecień 2014

Przez kilka miesięcy w klasztorze ojców cystersów w Wąchocku odbywały się warsztaty pisania ikon.

Odpowiedzi na to pytanie, udzielił nam biskup Henryk Tomasik.

Biskup Henryk Tomasik wyraził wdzięczność za przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w Radomiu, również za podjęcie nowatorskich form tych nauk, które odbyły się nie tylko w kościołach, ale i szkołach. Również młodzież włączała się czynnie w rekolekcje przygotowując nabożeństwa i inscenizacje teatralne.

Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej przypomina ślady obecności błog. Jana Pawła II.

Ponad 300 skautów modliło się w sobotę, 29 marca w Sanktuarium Ostrobramskim w Skarżysku- Kamiennej.

Rycerze Kolumba oferują na kanonizację bezpłatne pola namiotowe w Rzymie

Koncert Papieski z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia w Radomiu. Na scenie ustawionej wzdłuż ulicy Jana Pawła II wystąpi ok. 120 solistów i muzyków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ''Lumen'', który przedstawi ''Pop-oratorium o Miłosierdziu Bożym''.

Od środy w Radomiu trwają rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

 

Wyrwani z niewoli

27 marzec 2014

Ich dewizą się słowa z Listu do Galatów: ''Ku wolności wyswobodził nas Chrystus''. Jednak zanim spotkali Jezusa, szczęścia szukali w narkotykach, alkoholu, przemocy, czy pornografii. Dzisiaj głoszą orędzie Bożego Miłosierdzia, pod płaszczem Maryi Matki Miłosierdzia. Rekolekcje, które prowadzą, gromadzą tłumy młodzieży. Tak było dzisiaj w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

O modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie apeluje bp Radosław Zmitrowicz z diecezji kamieniecko-podolskiej.  - Wszyscy bardzo gorąco modlimy się o pokój, ale nie wiemy, co nas czeka. Patrząc na historię, widzimy, że zło czasami rozlewa się z wielką siłą. Trudno nam to zrozumieć - mówi pochodzący z diecezji radomskiej bp Zmitrowicz.

Dzień modlitwy za Federację Skautingu Europejskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Harcerzom będą towarzyszyć: bp Henryk Tomasik, księża duszpasterze i rodzice. Skauci będą mieli możliwość zaprezentowania swych umiejętności kulinarnych i ekspresyjnych.

W środę w Radomiu zaczęły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Marsz dla życia przeszedł ulicami Radomia w ramach obchodów Dnia Świętości Życia. Na jego zakończenie została odprawiona Msza święta w kościele ojców Bernardynów pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika, który modlił się o poszanowanie świętości życia. W czasie liturgii wielu wiernych przystąpiło do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji jego rodziców.

Polacy ze Szwajcarii wsparli działalność Okna Życia w Radomiu. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4