Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 kwietnia - WIELKA SOBOTA

Diecezja Radomska

O zagrożeniach związanych z ideologią gender dyskutowano podczas konferencji dla katechetów diecezji radomskiej, podczas spotkania, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Prelegentem był moralista ks. dr Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu.

Niech owocem Roku Wiary będzie zaangażowanie rodziców w przygotowanie dzieci i młodzieży do świętych sakramentów - mówił biskup Henryk Tomasik, który na zakończenie Roku Wiary celebrował Mszę świętą w radomskiej katedrze.

Nominację otrzymali: ks. prałat Edward Poniewierski i ks. prałat Sławomir Fundowicz. 

Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu obchodzi 10. rocznicę powstania.

Każde hospicjum pokazuje, że nasza kultura może być szlachetna - mówił abp Henryk Hoser, który wieczorem, 22 listopada przewodniczył Mszy świętej w kościele księży pallotynów św. Józefa na radomskim Młodzianowie.

Mówił o tym biskup Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy świętej w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu.

To jeszcze nie koniec!

22 listopad 2013

Niech owocem Roku Wiary będzie poszanowanie dnia świętego oraz troska o to, aby lepiej uczestniczyć we Mszy Świętej - napisał do wiernych biskup Henryk Tomasik z okazji zakończenia Roku Wiary.

Antykoncepcja interesuje najbardziej tych, których najmniej interesuje miłość, odpowiedzialność, znajomość zasad płodności pary ludzkiej i odpowiedzialne rodzicielstwo - powiedział ks. Marek Dziewiecki, psycholog i duszpasterz młodzieży. Skomentował on w ten sposób wyniki badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego z których wynika, że praktykujący katolicy coraz mniej akceptują antykoncepcję.

Rodzinny dekret

21 listopad 2013

Biskup Henryk Tomasik zatwierdził statut Ruchu Rodzin Nazaretańskich w diecezji radomskiej.

To już 10 lat!

21 listopad 2013

W intencji wolontariuszy hospicyjnych będzie się modlił abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski, który 22 listopada będzie uczestniczył w uroczystości 10-lecia Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu - największej tego typu placówki w regionie. Hospicjum jest prawdopodobnie jedyną placówką na Mazowszu, która działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Trzeba się bronić przed lewacką ideologią, gdyż podważa zasady ludzkiego i chrześcijańskiego porządku społecznego, uderzając w rodzinę - mówił ks. prof. Ignacy Bokwa z UKSW, który uczestniczył 20 listopada w konferencji naukowej "Wiara wobec współczesności" w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Prelegent mówił m.in. o ideologii gender, czy zaleceniach WHO, by edukację seksualną dzieci zaczynać już od 4. roku życia.

Abp Zygmunt Zimowski zaprezentował wczoraj na konferencji prasowej program Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Papieską Radę ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, która odbędzie się w dniach 21-23 listopada i podejmie temat: "Kościół w służbie osób chorych w podeszłym wieku: opieka nad cierpiącymi na choroby neurodegeneracyjne".

Przed kanonizacją bł. Jana Pawła II należy odbudować jedność w narodzie polskim - mówi abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych.

Biskup o konsultacjach

18 listopad 2013

O poszanowanie niedzieli apeluje biskup Henryk Tomasik. Na początku grudnia ruszą w Radomiu konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia handlu w mieście. Są parafie, które zaangażują się w zbieranie podpisów w tej sprawie.

Ksiądz Piotr Supierz otrzymał honorowy tytuł Kapelana Jego Świątobliwości.

W niedzielę w Zwoleniu uhonorowani zostali kapłani - uczestnicy powstania styczniowego. Organizowali oni wsparcie dla leśnych oddziałów, jako kapelani towarzyszyli walczącym partyzantom. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Love Hurts

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4