Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup

Diecezja Radomska

Tak jak było przez 25 lat, tak i w tym roku do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - Godowie przybywają Ślązacy. 

 

 

Gesty miłosierdzia

13 grudzień 2013

Radomska Caritas podsumowała pomoc dla Syrii i Filipin

Drzewko adwentowe

13 grudzień 2013

Radomska Caritas zachęca parafie do zorganizowania świątecznej akcji wpierającej najuboższe osoby. Jedną z takich form jest tzw. ''Drzewko Adwentowe''. Ta akcja już w wielu parafiach cieszy się bardzo dobrym odbiorem wiernych i jest jednym z elementów przedświątecznej pomocy charytatywnej na rzecz potrzebujących.

W niedzielę w Radomiu rozpoczną się rekolekcje akademickie. 

Troska o misjonarzy

11 grudzień 2013

Misjonarze są znakiem poczucia odpowiedzialności za Kościół - powiedział biskup Henryk Tomasik, który odwiedził misjonarzy pracujących w Zambii.

Biskup Henryk Tomasik ma nadzieję, że wyrok sądu w sprawie obecności krzyża w Sejmie złagodzi debatę publiczną w Polsce.

W celu pogłębienia zjawiska pauperyzacji ubóstwa w świecie, potrzebny jest nowy pomysł na globalny podział dóbr - powiedział ks. prof. Wiesław Przygoda z Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Odniósł się w ten sposób do Europejskiego Urzędu Statystycznego Eurostat, który podał, że w UE 124,5 mln mieszkańców, czyli 24,8 procent ogółu ludności, jest zagrożonych ubóstwem albo wykluczeniem społecznym.

280 litrów krwi zebrały parafie zrzeszone w Ogólnopolskiej Federacji Klubów Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II.

Grupa senatorów przygotowała projekt uchwały ustanawiającej rok 2014 Rokiem Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie trafił już do Bogdana Borusewicza - Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Ks. prał. Edward Poniewierski, proboszcz parafii katedralnej pw. Opieki Najśw. Maryi Panny w Radomiu pożegnał się ze wspólnotą. 

W niedzielę, 8 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyła się uroczystość obłóczyn.

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej ma 20 lat.

Jeszcze do 13 grudnia szkoły podstawowe w diecezji radomskiej mają czas na przeprowadzenie etapu wstępnego konkursu biblijnego. 

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza mężczyzn na bardzo ciekawe rekolekcje. 

Coraz więcej młodych ludzi angażuje się w wolontariat. Tylko w dwóch największych katolickich organizacjach w diecezji radomskiej (Arka i Caritas), ich liczba wynosi ok. 3 tysiące osób.

Nieznani sprawcy sprofanowali pomnik ks. Romana Kotlarza w jego rodzinnych Koniemłotach. Ukradli mosiężną tablicę z wizerunkiem kapłana i napisem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4