Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 26 kwietnia - Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady

Diecezja Radomska

Cenna inicjatywa

09 październik 2013

Uczniowie ze szkół imienia Jana Pawła II w Polsce i na świecie rozpoczynają przygotowania do kanonizacji swojego Patrona. Jutro Rodzina Szkół Papieskich, podczas ogólnopolskiej pielgrzymki w Częstochowie otrzyma relikwie papieża-Polaka.

Bieg papieski nad zalewem

09 październik 2013

Już w najbliższą niedzielę o godz. 15 wystartuje Bieg dla Jana Pawła II w Jedlni - Letnisku. 

 

 

A po biegu kremówka

09 październik 2013

W najbliższą niedzielę w Dzień Papieski odbędzie się trzeci bieg z cyklu Grand Prix Pionek, tym razem pod hasłem Jan Paweł II - Papież Dialogu. 

Ksiądz zostanie aktorem?

08 październik 2013

Waldemar Maciąg może być pierwszym katolickim księdzem, który zagra w amerykańskim filmie. To pokłosie jego sukcesów na polu artystycznym.

Przygotowania do ŚDM

08 październik 2013

Na rozpoczętym we wtorek zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski biskupi będą omawiać przygotowania do 31. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w 2016 r. w Krakowie. - Najważniejsze jest przygotowanie duchowe, duszpasterskie młodzieży, skoncentrowanie na Słowie Bożym – powiedział bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP.

Dobiegła końca renowacja zabytkowego kościoła w Mniszku koło Wolanowa.

Zło musi być nazywane po imieniu, w każdej sytuacji, niezależnie od tego, kto je popełnił. To słowa biskupa Henryka Tomasika, odnoszące się do problemu nadużyć seksualnych względem nieletnich.

Pamięć nie gaśnie

07 październik 2013

W kościele św. Wawrzyńca we Wrzosie koło Przytyka odsłonięto 6 października tablicę pamiątkową wybitnego artysty ks. Władysława Paciaka. Był to hołd złożony artyście, połączony z obchodami 110. rocznicy urodzin i 30. rocznicy śmierci kapłana.

W sobotę w Wysokim Kole spotkała się Rodzina Różańcowa.

Trzeba pomóc!

04 październik 2013

Parafie w diecezji radomskiej pomogą policji. Kuria biskupia otrzymała specjalny komunikat przestrzegający przed oszustami naciągającymi osoby w podeszłym wieku na wysokie kwoty. Treść listu została przekazana również do księży proboszczów. Przestroga policji będzie czytana w ramach ogłoszeń parafialnych bądź eksponowana w przykościelnych gablotach.

Po raz kolejny ministranci staną do sportowej rywalizacji. Trwają przygotowania do XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Parafia Zwiastowania NMP w Jastrzębi koło Radomia zorganizowała z okazji Dnia Papieskiego dwa konkursy pod hasłem "Jan Paweł II uczy mnie rozmawiać".

Są pieniądze na zabytki

04 październik 2013

Ogłoszony został nowy nabór wniosków w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o udzielenie dotacji na rok 2013.

Powstała Strefa JP II

04 październik 2013

Do szydłowieckiej fary przybyły relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W relikwiarzu znajduje się kropla krwi papieża-Polaka. Owocem tej uroczystości było powołanie "Centrum Młodych - Strefa JP2'', które ma być miejscem twórczego spędzania czasu przez młodzież z Szydłowca.

Procesja różańcowa

04 październik 2013

Ulicami Osiedla XV- lecia w Radomiu 7 października przejedzie procesja różańcowa.

Święty w komendzie

04 październik 2013

W świetlicy komendy miejskiej policji w Radomiu znowu wisi ikona świętego Michała Archanioła. Jest to dar komendanta głównego policji, a przywiózł go komendant wojewódzki w asyście policjantów z komendy miejskiej i związków zawodowych. Wizerunek patrona policjantów poświęcił ks. Mirosław Dragiel, kapelan mazowieckiej policji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4