Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

Codziennie modlą się za kleryków, a raz do roku wspólnie się spotykają właśnie w Wyższym Seminarium Duchownym. Dziś odbyło się spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu.

W Radomiu powstała dziś nowa szkoła - Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Radomskiej. 

 

Jeszcze przez tydzień możemy zgłaszać i wybierać najpiękniejszą szopkę w diecezji radomskiej. Internetowy Konkurs Bożonarodzeniowy po raz czwarty organizuje portal www.diecezja.radom.pl.

Prawie 200 samorządowców różnego szczebla z województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego wzięło udział w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 10 stycznia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Wszyscy byli jedno

10 styczeń 2014

Od 28 grudnia 2013 roku do 1 stycznia tego roku w Strasburgu odbywała się kolejna Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię, czyli spotkanie młodych chrześcijan, organizowane przez wspólnotę z Taize. Wśród 20 tys. młodych ludzi było około 4, 5 tys. Polaków. W tej grupie zaś była niemal setka pielgrzymów z diecezji radomskiej.

Biskup Henryk Tomasik zachęca radomian do udziału w konsultacjach dotyczących świętowania niedzieli. Prezydent Radomia zarządził je w odpowiedzi na inicjatywę mieszkańców i rady miejskiej. Celem konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat ograniczenia godzin pracy w mieście placówek handlu detalicznego w niedziele.

Biskup Henryk Tomasik zwrócił się do rodziców o pogłębianie współpracy z duszpasterzami i katechetami w celu dobrego przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku nie będzie udzielany w diecezji radomskiej ten sakrament, lecz dopiero w 2015 roku.

W najbliższą niedzielę w parafii Św. Rodziny w Radomiu odbędzie się Wieczór Bożonarodzeniowy.

 

Kościół Matki Bożej Ostrobramskiej - Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej został uhonorowany tytułem i godnością bazyliki mniejszej. Dekret watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zostanie uroczyście odczytany 26 października. Skarżyskie sanktuarium to jedyna wierna kopia wileńskiej Ostrej Bramy w Polsce.

Obraz Kościoła wśród wiernych postrzegany jest przez pryzmat medialnych doniesień. Często jest to zniekształcony obraz - uważa ks. prałat Wiesław Taraska, proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia, jednej z największych w Radomiu. To jeden z wniosków z tegorocznej wizyty duszpasterskiej. W większości parafii w diecezji radomskiej kolęda kończy się z ostatnim dniem stycznia.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII oraz przejęcie krzyża Światowego Dni Młodzieży przez polską młodzież, będą najważniejszymi wydarzeniami w Kościele w 2014 roku.

 Po raz pierwszy odbył się dziś Orszak Trzech Króli w Pionkach i to z wielkim sukcesem.

Prawie 20 tysięcy osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł dzisiaj ulicami Radomia. Podobne marsze odbyły się również w innych miastach diecezji radomskiej: w Pionkach, Starachowicach i Skarżysku-Kamiennej. W tym ostatnim mieście uczestniczyło w nim 3 tys. wiernych.

Spotkali się członkowie Ruchu Domowego Kościoła z Diecezji Radomskiej.

23 stycznia przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Kurs przedmałżeński

05 styczeń 2014

Duszpastertwo Rodzin Diecezji Radomskiej organizuje Kurs przedmałżeński.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4