Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Kazimierza – królewicza, patrona diecezji i miasta Radomia. Centralna Msza św. odpustowa będzie celebrowana w kościele św. Kazimierza w Radomiu o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika. Homilię wygłosi biskup Piotr Turzyński.

O filmie w Mariówce

04 marzec 2019

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ w Mariówce gościł znany polski reżyser, dokumentalista Krzysztof Magowski. Jest on związany z telewizją publiczną, reżyseruje wiele programów telewizyjnych, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej TVP, obecnie jest kierownikiem literackim Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP. Wielokrotnie nagradzany jako reżyser i producent filmów zwłaszcza dokumentalnych, członek Polskiej Akademii Filmowej i ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest on również przewodniczącym rady nadzorczej nowo powstałej Fundacji Twórczości Filmowej, skupiającej twórców filmów dokumentalnych i fabularnych.

Drużyny: z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu i parafii M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy reprezentować będą diecezję radomską w majowych Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar "KnC". Za nami finały XVIII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

W niedzielę, 3 marca rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa on do soboty, 9 marca, a przyświecać mu będzie hasło: „Młodzi trzeźwi i wolni”.

Ks. Szymon Mucha nie będzie już Krajowym Moderatorem Żywego Różańca. Zgodnie z przepisami duszpasterz nie będzie mógł ubiegać się o ponowny wybór. Nowego moderatora zatwierdzi w połowie marca Konferencja Episkopatu Polski.

Pierwsze rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca w diecezji radomskiej.

Kradzież na terenie budowy pierwszej w Polsce kaplicy Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II w Jedlni-Kolonia koło Radomia. Złodzieje ukradli sprzęt budowlany oraz świeżo położone przewody elektryczne.

Cztery lata temu biskup Piotr Turzyński otrzymał sakrę biskupią. W jego intencji sprawowana była msza święta w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. - Miejcie sól w sobie, miejcie ochotę żyć - mówił w homilii.

W najbliższy poniedziałek, 4 marca odbędzie się doroczna uroczystość św. Kazimierza – królewicza, patrona diecezji i miasta Radomia. Natomiast od 1 do 10 marca organizowane są "Kaziki 2019", czyli cykl towarzyszących imprez kulturalnych i sportowych w Radomiu.

Po konserwacji wróciła do Radomia gotycka rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Za nami etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematem: "Święty Jacek - wzór ewangelizacji".

Cztery lata temu ks. bp Piotr Turzyński otrzymał sakrę biskupią. W czwartek, 28 lutego o godz. 16.45 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu sprawowana będzie Msza św. w intencji czcigodnego jubilata. 

Wokół Biblii

26 luty 2019

Spotkanie z biblistą.

Pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny - Żołnierzy Niezłomnych.

W poniedziałek 4 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona Radomia i diecezji radomskiej. Parafia św. Kazimierza na radomskim Zamłyniu zaprasza do przygotowania się do tego dnia i udziału w centralnych uroczystościach.

KSM pod siatką

24 luty 2019

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Szydłówka zwyciężyło w Turnieju Piłki Siatkowej w Wolanowie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4