Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Ks. bp Henryk Tomasik wskazał na św. Józefa jako ideał ojca. - Życzymy wszystkim ojcom, aby byli jak najbliżej takiego ideału - ideału, które charakteryzuje jedna niezwykle ważna wartość - odpowiedzialność - powiedział w audycji "Kwadrans dla Pasterza" w Radiu Plus Radom.

Zmarł ks. Andrzej Wróblewski, rezydent w parafii Kałków-Godów. Miał 79 lat.

Zespół Jak Najbardziej, raper Simon oraz inni wokaliści wystapią podczas niedzielnego koncertu charytatywnego w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Dochód z wydarznia przeznaczony zostanie dla dwóch potrzebujących młodych radomianek.

- Powołanie to Boża propozycja, Bóg nikogo nie zmusza... Jeśli odczytujecie ten głos w sobie, trzeba zdobyć się na ten akt odwagi i podjąć decyzję o wstąpieniu do seminarium - mówi ks. Jarosław Wojtkun - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Do 8 lipca trwa nabór do radomskiego seminarium.

Do 20 września trwa nabór na studia teologiczno-katechetyczne w Instytucie Teologicznym w Radomiu. Zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym w piątki i soboty.

Historię powstawania i aktualny stan wszystkich 38 radomskich świątyń oraz seminarium duchownego prezentuje album "Kościoły Radomia", który ukazał się na rynku wydawniczym. Publikacja liczy ponad 260 stron i prezentuje kościoły w kluczu chronologicznym, według czasu ich budowy.

Zespół Maleo Reggae Rockers będzie gwiazdą Dni Kultury Chrześcijańskiej w Końskich.

Polacy są cierpliwi, ale to nie oznacza, że mamy aprobować zło i świętokradztwo - uważa biskup Henryk Tomasik. W najbliższą niedzielę w całej Polsce zostanie odmówiona w kościołach modlitwa wynagradzająca za ostatnie akty profanacji.

Rodzinnie dla Rudnika

21 czerwiec 2019

Ojcowie zagrają w piłkę z synami. Będzie wiele atrakcji dla całej rodziny. W niedzielę w Radomiu odbędzie się Piknik Ruchu Światło-Życie pod hasłem „Gramy dla Rudnika".

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się druga edycja drzewickiego koncertu uwielbienia.

Modlitwa za ojców

20 czerwiec 2019

Ofiaruj swojemu ojcu w upominku - dar modlitwy.

Centralna procesja Bożego Ciała przeszła w Radomiu z fary do katedry. 

Dwa mięsne piątki

19 czerwiec 2019

W najbliższy piątek będzie można jeść potrawy mięsne. Nie przypada tego dnia uroczystość, ale biskup radomski Henryk Tomasik udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Główna procesja Bożego Ciała przejdzie w Radomiu z fary do katedry

Moderatorzy są już gotowi na wakacyjne rekolekcje oazowe. We wtorek w kościele Najśw. Serca Jezusowego na radomskich Glinicach odbyło się rozesłanie z wręczeniem świec oazowych.

Po raz drugi odbędzie się w Drzewicy koncert uwielbienia. Przeprowadzony zostanie on pod hasłem „Jesteśmy mocni w Duchu Świętym”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4