Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Diecezja Radomska

W intencji kanonizacji bł. ks. Bolesława Strzeleckiego, niezwykle ofiarnego duszpasterza, wychowawcy młodzieży, opiekuna głodnych i ubogich, nazywanego "świętym Franciszkiem z Radomia" modlili się 2 maja radomianie i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mszy świętej w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu przewodniczył ks. ppłk Kryspin Rak, proboszcz parafii, a homilię wygłosił ks. Andrzej Góźdź, który przez kilka lat pracował w Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

W niedzielę 5 maja w kościołach całego kraju odbędzie się trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie zainauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 11 maja.

Nazywany świętym Franciszkiem z Radomia.

Najlepsza inwestycja

30 kwiecień 2019

Przygotowanie do I Komunii świętej w rodzinie.

W katedrze przed maturą

30 kwiecień 2019

W poniedziałek 6 maja rozpoczynają się matury. Już tradycyjnie dzień wcześniej o godz. 20 w radomskiej katedrze sprawowana będzie Msza Św. w intencji maturzystów.

To były akty nienawiści. Ich adresatami byli chrześcijanie - powiedział biskup Henryk Tomasik na temat zamachów terrorystycznych na Sri Lance. W atakach na kościoły i hotele, przeprowadzonych w Niedzielę Wielkanocną, zginęło ponad 250 osób.

W parafii Świętego Krzyża w Kozienicach gościli pracownicy Caritas Polska. Opowiadali o trudach wojny i braterskiej solidarności w ogarniętym wojną Aleppo w Syrii. Wizyta rozpoczęła Tydzień Miłosierdzia i wpisała się w ogólnopolską akcję "Rodzina rodzinie", która jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację mieszkańców Syrii. Po mszach św. wierni mogli wesprzeć syryjskie rodziny wrzucając datki do puszek.

W parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu odbyły się obchody Święta Miłosierdzia Bożego. Już po raz dziesiąty ulicami Osiedla XV - lecia przeszła procesja wielkanocna z obrazem: Jezu, ufam Tobie! Wierni odśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie biskup radomski Henryk Tomasik odnowił Akt Zawierzenia Świata Jezusowi Miłosiernemu.

Miłosierni miłosierdzia dostąpią” – to hasło 28. Tygodnia Miłosierdzia, który rozpocznie się w II. Niedzielę Wielkanocną. Caritas Diecezji Radomskiej zaprasza do Kozienic na spotkanie z pracownikami Caritas Polska, którzy nieśli pomoc w syryjskim Aleppo.

Dziś 30 maturzystów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu odebrało świadectwa ukończenia szkoły i oficjalnie zostali dopuszczeni do matury.

W piątek, 26 kwietnia w Lipskim Centrum Kultury odbył się finał XVI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriorycznej 'Kocham Moją Ojczyznę'. Po eliminacjach w dziewięciu regionach przyszedł czas na wyłonienie najlepszych. 

Prawosławni i grekokatolicy w tym roku Wielkanoc świętują 28 kwietnia. Tydzień później niż katolicy.

Ruszają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. 2 maja odbędzie się spotkanie księży przewodników grup z ks. biskupem Henrykiem Tomasikiem.

Kamil Porada z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze został laureatem etpau diecezjalnego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Kamil bedzie reprezentował naszą diecezję w etapie ogólnopolskim. W nagrodę pojedzie też na pielgrzymkę do Lwowa lub Wilna.

Kiedyś zarzekała się, że nie będzie pracować z bezdomnymi, w niedzielę po raz kolejny zagra właśnie dla nich. Mowa o Małgorzacie Nowak, której koncert charytatywny odbędzie się w parafii św. Brata Alberta. 

Mięsny piątek

26 kwiecień 2019

Zasadą jest, że w każdy piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Dziś mamy jednak wyjątkowy piątek, bo w Oktawie Wielkanocy. Można jeść mięso.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4