Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Diecezja Radomska

4 października Ojcowie Bernardyni zapraszają na uroczystości odpustowe św. Franciszka z Asyżu

Od lat prowadzą przedszkole, strzegą Okna Życia, ale przede wszystkim kojarzone są z pachnącym chlebem i wyśmienitym barszczem - siostry ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu obchodzą jubileusz 100 - lecia posługi.

- Choć z bólem serca dotykamy śmiercionośnych rzeczy, to jedynym usprawiedliwieniem jest miłość i chęć obrony. Motywem nie może być nienawiść i agresja. - przypomniał pracownikom przemysłu zbrojeniowego bp Piotr Turzyński. W sobotę, 30 września pracownicy zbrojeniówki z całej Polski wzięli udział w XXII Pielgrzymce Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej.

Szkoły papieskie przeznaczą środki na odbudowę zniszczonej przez wojnę szkoły w Aleppo oraz spalonego kościoła w Białymstoku na Syberii. Wsparcie finansowe otrzyma również Hospicjum błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Taki będzie wymierny efekt XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbędzie się 4 października.

Radio Plus i jezuita o. Hubert Czuma zostali nominowani do tegorocznej nagrody TOTUS TUUS. Jest ona przyznawana w ramach Dnia Papieskiego, a otrzymują ją osoby i instytucje szczególnie przyczyniające się do promocji nauczania św. Jana Pawła II. 

Co dalej z "Klechą"?

28 wrzesień 2017

Zdjęcia do filmu "Klecha" będą kontynuowane - zapowiada reżyser obrazu Jacek Gwizdała. 

W najbliższą sobotę przed obliczem Matki Bożej Ostrobramskiej modlić się będą pracownicy zbrojeniówki.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu wystąpiło do radomskich radnych z prośbą o wsparcie prac remontowych w niepublicznym przedszkolu. Zakonnice prowadzą placówkę przy ulicy Struga. O sprawie poinformował przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik, który na ostatniej sesji oczytał list od sióstr zakonnych.

Gościem będzie ks. dr Dariusz Kowalczyk.

Grand Prix dla Zespołu VOX DEI z Miedzierzy.

Czy będziemy mogli cieszyć się z obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, skoro tak wielu Polaków traci wolność wewnętrzną - pytał biskup Tadeusz Bronakowski, który wziął udział w Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości w Radomiu. Spotkanie odbyło się 25 września w Radomiu na Jeżowej Woli w Ośrodku Trzeźwości Diecezji Radomskiej.

W Pionkach animatorzy Ruchu Światło-Życie zebrali się na I Szkole Animatora. To czas podsumowania rekolekcji wakacyjnych i planowania nowego roku formacyjnego.

Są w Radomiu od 100 lat!

24 wrzesień 2017

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia są w Radomiu od 100 lat!

Zapal iskrę Bożego Miłosierdzia!

W niedzielę, 24 września w polskich kościołach będą sprawowane Msze święte wynagradzające za grzechy pijaństwa, z prośbą o obfite owoce kończącego się Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Rozśpiewani miłośnicy pieśni pielgrzymkowej i religijnej spotkają się w niedzielę w Zwoleniu. Przed nami XIX Prezentacje "Na pielgrzymim szlaku".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA