Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

Istotna zmiana w organizacji ostatniego dnia Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Nie będzie mszy świętej we Mstowie w godzinach porannych, a zamiast niej zaplanowano nabożeństwo pokutne w południe przy sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Miejsce to określane jest jako polskie San Giovanni Rotondo. Tego samego dnia nabożeństwo będą mieć także pielgrzymi z diecezji kieleckiej.

Śpiewem i grą na instrumentach chcą upiększyć Mszę Św. i procesję w uroczystość Bożego Ciała - czterdziestoosobowy chór działający przy Bazylice Mniejszej Św. Kazimierza na Zamłyniu zaprasza parafian i sympatyków do wspólnej modlitwy.

20 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało

Na scenie Muzeum Wsi Radomskiej wystąpiła dziś Arka Noego. Trudno o bardziej rodzinny koncert - rodzice z dziećmi w wózkach, na rękach, z tymi najmłodszymi i trochę starszymi.

Festyn rodzinny był ostatnim akordem Diecezjalnych Dni Młodych.

- Bądźcie jak Maryja, słuchajcie Boga Ojca, idźcie z Nim za rękę przez życie, przyjmijcie Chrystusa, mówcie: Jezus jest Panem i pozwólcie się napełnić Duchowi Św. Nie bójcie się Go nieść wszędzie tam, gdzie idziecie - mówił dziś do młodzieży ks. bp Piotr Turzyński. Przewodniczył Mszy Św., wieńczącej modlitewnie Diecezjalne Dni Młodzieży.

- O wiele więcej dostałam niż oczekiwałam - mówi Natalia. - Pierwszy raz przeżyłam coś tak mocnego - to z kolei świadectwo Pauliny. W Muzeum Wsi Radomskiej trwa historyczne wydarzenie w życiu radomskiego Kościoła. Po raz pierwszy odbywają się Diecezjalne Dni Młodych. 

Uczestnicy Diecezjalnych Dni Młodych zakończyli dzień modlitwą. Wzięli udział we Mszy Św., której przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik, a następnie uwielbiali Chrystusa ze wsparciem muzycznym zespołu "Jak Najbardziej".

Diecezjalne Dni Młodych w Radomiu to także muzyka. Dziś na skansenowej scenie wystąpił m.in. zespół Good God.

Niektórzy szkolili się z samoobrony, inni przypomnieli sobie jak udzielać pierwszej pomocy, a jeszcze inni projektowali swoją karierę. Diecezjalne Dni Młodych poza wymiarem duchowym, integracyjnym, mają też wymiar edukacyjny, ale na zasadzie - przyjemne z pożytecznym.

Za uczestnikami Diecezjalnych Dni Młodych pierwsza noc w Muzeum Wsi Radomskiej. Większość młodych nie "traciła" czasu na spanie, ale zapewniają, że mają siłę uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach.

W niedzielę odbędzie się festyn parafialny na Glinicach. To już szesnasty raz.

Ponad 700 młodych osób uczestniczyło w otwarciu Diecezjalnych Dni Młodych. 

Zmarł ks. kan. Henryk Kołodziejczyk, rezydent w parafii św. Szczepana w Skrzynnie.

Ojcowie Bernardyni zapraszają 13 czerwca na uroczystości ku czci św. Antoniego z Padwy

Księża diecezji radomskiej będą w czwartek, 13 czerwca modlić się przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej. Tego dnia będzie obchodzone święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień dziękczynienia za sakrament kapłaństwa oraz modlitwy kapłanów za kapłanów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4