Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 21 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 1°C -6°C

Diecezja Radomska

W marcu w Pionkach po raz pierwszy w historii diecezji odbędzie się Szkoła Animatora Diecezjalnego. 

 

Spotkanie z Bogusławem Bajorem

Rycerze Kolumba, którzy pieszo pokonują miejsca związane z działalnością Jezusa Chrystusa, dotarli do Betlejem. Do Radomia wracają w najbliższą sobotę.

Na początku Wielkiego Postu swoje rekolekcje w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym "Emaus" w Turnie przeżyli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

- To nie Pan Bóg prowadzi nas w kierunku pokusy - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik, nawiązując do przypadającej na dziś Ewangelii o kuszeniu Jezusa na pustyni.

W dniach 7-9 marca odbędą się w diecezji radomskiej rekolekcje dla młodzieży. Duszpasterze mogą wzbogacić program o film czy koncert.

 

Biskup radomski Henryk Tomasik prosi rodziców o pomoc w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. Pisze o tym w liście na Wielki Post, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji radomskiej. W dużej części jest on poświęcony znaczeniu Ducha Świętego w życiu człowieka.

17 lutego przypada 25 rocznica śmierci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka

Po raz 160 pomodlą się za Radom i diecezję

Internet pomaga nam zdobyć wiadomości i komunikować się z innymi, ale gdy spędzamy zbyt dużo czasu w wirtualnym świecie, może się to niekorzystnie odbić na naszych relacjach z rodziną i przyjaciółmi - mówi w rozmowie z Radiem Plus Radom ks. Konrad Wójcik, psycholog.

 

Ponad 1,1 mln złotych otrzymali cystersi z Wąchocka na remont dachu Domu Opata i kościoła. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach. Wsparcie pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które właśnie rozstrzygnęło konkurs "Ochrona Zabytków na 2018 rok". Cysterski klasztor od roku znajduje się na prestiżowej liście zabytków "Pomnik Historii".

Wyrzeczenie, do którego się zobowiążemy na czas Wielkiego Postu to ofiarowanie swojego trudu Panu Bogu. Ważna jest intencja, z jaką przystęujemy do realizacji postanowienia. Taka praktyka wzmacnia nas również duchowo - mówi ks. Konrad Wójcik i zachęca do podejmowania wielkopostnych postanowień.

Dziś w Radomiu rozpoczęły się rekolekcje dla dzieci. W parafii św. Stefana na Idalinie są to rekolekcje z Ziarnem. 

Misjonarz na Post

14 luty 2018

Możesz pomóc misjonarzom przez modlitwę, post lub cierpienie

Arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi weźmie udział w Zimowym Apelu Młodych, który odbędzie się 24 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Spotkanie będzie jednocześnie promocją Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Dominika Figurska - aktorka, a prywatnie żona i mama pięciorga dzieci była gościem specjalnym spotkania "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy", które odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim przy ulicy Górniczej 2 w Radomiu we wtorek, 13 lutego. Sala wypełniona była po brzegi kobietami, które chciały osobiście poznać znaną aktorkę i posłuchać jej historii...

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA