Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

Triduum Paschalne to prawdziwe wyzwanie dla ministrantów. Jak nie stresować się, a odnaleźć piękno i zrozumieć liturgię tych dni? Duszpasterstwo Ministrantów wraz z Diakonią Liturgiczną Ruchu Światło-Życie zaprasza na warsztaty o Triduum Paschalnym. Przyjmowane są ostatnie zgłoszenia.

Dr Grzegorz Izbicki i dr Robert Wiraszka byli gośćmi pierwszego z cyklu spotkań "Porozmawiajmy o...", na które zaprasza Stowarzyszenie "Młyńska". Tematem pierwszego ze spotkań było cierpienie i miłość. 

Ks. Mirosław Kszczot i ks. Mirosław Bandos zostali uhonorowani odznaką honorową ministra zdrowia "Za zasługi dla ochrony zdrowia". 

Dar na stulecie

22 luty 2019

Można zdobyć indeks na wyższą uczelnię i wycieczkę do Rzymu. To główne nagrody 15. edycji Konkursu Papieskiego.

Muzeum Wsi Radomskiej gromadzi pamiątki związane z Janem Pawłem II.

Radom PANA MA

21 luty 2019

O tym co się działo w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży i coś wiecej!

Już jutro 21 lutego, Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Rozmowy o...”. Raz w miesiącu na spotkaniach poruszone będą tematy ważne dla słuchaczy, którzy będą mogli spotkać się z ciekawymi prelegentami.

Ponad 2,1 mln zł otrzymali cystersi z Wąchocka na remont dachu Domu Opata i kościoła. Wsparcie pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które właśnie rozstrzygnęło konkurs "Ochrona Zabytków na 2019 rok". Cysterski klasztor od roku znajduje się na prestiżowej liście zabytków "Pomnik Historii".

Spotkanie w KIK

20 luty 2019

Będzie o Komitecie Obywatelskim Ziemi Radomskiej.

W najbliższy czwartek w szkole podstawowej w Wierzchowinach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

25 tys. złotych zebrano podczas Balu Charytatywnego, który odbył się 16 lutego w Skarżysku-Kamiennej. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Domu Miłosierdzia, który istnieje przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, będącego jedyną wierną kopią wileńskiego sanktuarium maryjnego w Polsce.

Hasło o oddzielaniu Kościoła od państwa jest obrażaniem ludzi wierzących - powiedział biskup Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski mówił o tym na antenie Radia Plus Radom. Okazją do rozmowy była m.in. zapowiedź renegocjacji konkordatu przez Roberta Biedronia w przypadku jego wygranej w wyborach do polskiego Parlamentu.

Już po raz 20. w Skarżysku-Kamiennej odbył się Bal Charytatywny. Pieniądze zostaną przekazane na działalność Domu Miłosierdzia.

Od 20 lat skarżyskie sanktuarium maryjne organizuje bale charytatywne. W tym roku impreza odbędzie się w najbliższą sobotę. Jej celem jest pozyskanie funduszy na działalność Domu Miłosierdzia, w którym istnieje całoroczna noclegownia i jadłodajnia.

W sobotę 23 lutego w Wierzbicy odbędzie się bal karnawałowy "Bajlando". Motywem przewodnim będzie Hollywood.

- Modlimy się za naszą ojczyznę, aby nigdy nie wyeliminowała Chrystusa i Ewangelii ze swego życia, z życia społecznego, politycznego, z życia kultury i przede wszystkim z serc Polaków - mówił biskup radomski Henryk Tomasik podczas Mszy Św. na grobie św. Jana Pawła II w Rzymie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4