Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

"Gdy seks staje się łotrem" - pod takim hasłem odbywa się w Radomiu czterodniowy zjazd duszpasterzy akademickich z całej Polski. To czas na wymianę doświadczeń i zwiększanie wiedzy na temat pomocy młodym w sferze seksualności. 

- Pośród wielu trudów, niepokoju, zamętu ogarniającego współczesnego człowieka, mamy przewodnika - mamy Boga - i możemy się na tej skale oprzeć. Kiedy będziemy budować na tej skale nasz dom, nasza rodzina, nasze małżeństwo nie runie - przekonuje Marcin Gomułka - gość spotkania organizowanego przez Domowy Kościół Diecezji Radomskiej w ramach trwającego VII Tygodnia Ewangelizacyjnego. 

Msza święta, wspólna modlitwa i program wspomnieniowo-artystyczny. Końskie upamiętnią ks. Bonifacego Miązka. 

Znana polska aktorka Małgorzata Kożuchowska będzie gościem specjalnym Festivalu Body, który odbędzie się 20 czerwca w Szydłowcu. Aktorka opowie o swoim życiu w kontekście hasła tegorocznego wydarzenia „Oto ja!” i roli kobiety w Kościele. Zagra też zespół iGramy z Pokusą, który ewangelizuje w góralskich rytmach. Swój udział zapowiedzieli m.in. abp Wacław Depo z Częstochowy i bp Piotr Turzyński z Radomia.

W najbliższy weekend w Radomiu odbędą się Diecezjalne Dni Młodych. Jaka czeka nas pogoda?

Niemal 150 osób wzięło udział w finale XV Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”. W piątek w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu wręczone zostały nagrody.

W środę (12 czerwca) konecczanie wspominać będą bł. ks. Kazimierza Sykulskiego, patrona powiatu. Tego dnia przy kolegiacie w Końskich odbędą się Kaziuki Koneckie.

Podziękowania, zabawa i ładowanie baterii na koleje akcje...  W hali MOSiR odbył się festyn dla wolontariuszy szkolnych kół caritas diecezji radomskiej.

Odliczamy ostatnie dni do rozpoczęcia Diecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Program wydarzenia zawiera spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Swój udział zapowiedzili też: Łukasz Wieczny Wieczorek, Jak Najbardziej, Good God i Full Power Spirit.

Biskup Henryk Tomasik zachęcił rodziców do większej współpracy z parafiami w przygotowywaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. W diecezji radomskiej do tego sakramentu przystępuje rocznie ok. 9 tys. osób.

Około 3 do 4 tysięcy radomian zamanifestowało dziś swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci - ulicami miasta przeszedł VIII Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. Było głośno i radośnie.

Za nami Opoczyński Marsz dla Życia i Rodziny.

Rozpoczął się VII Tydzień Ewangelizacyjny. W radomskiej katedrze spotkali się członkowie wspólnot i grup charyzmatycznych.

Pomagamy Oliwierowi!

11 czerwiec 2019

I Festyn rodzinny organizuje w najbliższą niedzielę parafia w Janikowie. 

Sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjęło dziś święcenia diakonatu. Uroczystej mszy świętej w radomskiej katedrze przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.

Nie żyje ks. kan. Czesław Kołtunowicz, wieloletni proboszcz w Klwowie, ale też spowiednik w katedrze radomskiej. Miał 84 lata. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4