Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Diecezja Radomska

Z biblistą ks. Sławomirem Czajką rozmawialiśmy o Drodze Krzyżowej, którą Jezus przeszedł 2000 lat temu. Jak te miejsca wyglądają dzisiaj?

Pan Bóg pomaga bezdomnym

19 kwiecień 2019

Już prawie dwudziestu radomskich bezdomnych zaczęło zmieniać swoje życie. Część z nich z ulicy trafiła do Domu Pomocy Społecznej, część rozpoczęła terapię dla uzależnionych od alkoholu. To efekt działań Przyjaciół Bezdomnych, którzy każdego dnia modlą się za osoby żyjące na ulicy, wspomagają je ciepłymi posiłkami, rozmawiają z nimi i pokazują im, że są ważnymi i wartościowymi ludźmi.

- Wielka Sobota jest czasem kontrastów, nie ma mszy świętej, jest cisza, a z drugiej strony trwają przygotowania do świąt, czas robienia zakupów - mówił biskup Henryk Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Rycerze Kolumba oznakują metalowymi tabliczkami polski fragment "Szlaku miłosierdzia", od Oświęcimia do Łagiewnik. Cała trasa została wytyczona w 2016 roku. Liczący 2 tys. km szlak wiedzie od Asyżu, przez Florencję, Padwę, Mariazell, Wiedeń, aż do Krakowa.

Dziś Wielki Piątek. Dzień męki i śmierci Jezusa na krzyżu.

W Homlu na Białorusi zostanie odbudowany kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poprzedni obiekt sakralny został wysadzony przez bolszewików w latach 40-tych ubiegłego wieku. Środki na odbudowę zbierał bp Kazimierz Wielikosielec, biskup pomocniczy diecezji pińskiej na Białorusi, który głosił rekolekcje wielkopostne w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Dziś podwójnie świętują siostry zmartwychwstanki. Razem z całym Kościołem radują się ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, ale obchodzą też swoje święto patronalne.

Wiele małżeństw, wiele rodzin jest poranionych. Doświadczenie zdrady, opuszczenia, uzależnień małżonka jest niewątpliwie krzyżem. Po ludzku trudno jest przebaczyć, trudno zapomnieć. Po ludzku...

- Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za to wszystko, co dokonało się podczas Ostatniej Wieczerzy, za sakrament święceń - sakrament kapłaństwa, za to, że dzięki temu w naszych świątyniach jest sprawowana Eucharystia i udzielane są sakramenty święte. Dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy za Eucharystię, przede wszystkim za to, że jest Sakramentem-Ofiarą, Sakramentem-Komunią i Sakramentem-Obecnością - przypomniał główne treści Wielkiego Czwartku ks. bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej w radomskiej katedrze.

Wielki Piątek to dzień, w którym wpatrujemy się w mękę i krzyż Chrystusa. Na co dzień z cierpieniem i krzyżem chorych zmagają się również wolontariusze hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. 

- Kościół otrzymał największy skarb i tym skarbem, ukrytym w Najśw. Sakramencie ma żyć. Zawsze będziemy cieszyć się tym wielkim skarbem. Będziemy zapraszani, by uczestniczyć w tej wielkiej tajemnicy, którą Pan Jezus powierzył Kościołowi, powierzył apostołom, kapłanom. Eucharystia - piękno Kościoła, piękno Jego miłości - powiedział ks. bp Adam Odzimek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w bazylice mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. 

Wielkanocne uwielbienie

18 kwiecień 2019

To już oazowa tradycja. W najbliższy poniedziałek w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu odbędzie się Wielkanocne Uwielbienie.

Życzenia z okazji świąt Wielkanocnych skierowali do nas biskupi: Henryk Tomasik, Adam Odzimek i Piotr Turzyński.

Tradycyjny żurek, suchy prowiant na drogę, wspólna modlitwa i zapewnienie: "Jesteście ważni!". Caritas Diecezji Radomskiej zaprosiło dziś osoby bezdomne na wielkanocne spotkanie. 

Krzyż na sercu noszę

19 kwiecień 2019

 W Wielki Piątek szczególnie wpatrujemy się w krzyż, przyznajemy się do krzyża. Codziennym znakiem łączności z krzyżem jest m.in. noszenie krzyżyka.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4