Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Diecezja Radomska

Wspólnoty charyzmatyczne czekają na ten tydzień cały rok. W sobotę w diecezji radomskiej rozpocznie się VII Tydzień Ewangelizacyjny. Będzie to czas dzielenia się wiarą, Słowem Bożym, także na słodko.

W Boże Ciało 20 czerwca w Szydłowcu odbędzie się Festival Body. Tym razem świadectwo da znana aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Od kilku lat dynamicznie rośnie popularność koncertów uwielbienia organizowanych w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To – oprócz tradycyjnych procesji – ciekawa forma rodzinnego świętowania tego dnia. Na jedno z takich wydarzeń zapraszają franciszkanie ze Skarżyska-Kamiennej.

25 czerwca wyruszy 30. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Radom - Niepokalanów. W tym roku pątnikom będzie towarzyszyć hasło "Młodzi, trzeźwi, wolni".

Przejdą po raz siódmy

05 czerwiec 2019

W niedzielę zorganizowany zostanie Opoczyński Marsz dla Życia i Rodziny.

Zmarł ks. prałat Stefan Szary, wieloletni proboszcz parafii św. Doroty w Potworowie, w powiecie przysuskim. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę. Kapłan był ostatnio rezydentem w parafii Potworów. Proboszczem był przez prawie 20 lat.

Letni obóz dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia może odbyć się w Radomiu. Ks. Dariusz Kowlaczyk prezes Fundacji poinformował w "Bilansie Dnia", że czyni starania, by taki wyjazd zorganizować za rok, ewentualnie za dwa lat. Z kolei na uroczystej sesji, poświęconej Janowi Pawłowi II, złożył miastu propozycję podjęcia współorganizacji przedsięwzięcia.

W sobotę 15 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole odbędzie się spotkanie Apostolatu „Margaretka”.  To pielgrzymka osób, które codziennie modlą się za kapłanów.

Biskup Henryk Tomasik zachęca do wzięcia udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Muzeum Wsi Radomskiej. Uczestnicy będą nocować w namiotach na terenie skansenu. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w całym wydarzeniu, organizatorzy zapraszają w sobotę bądź w niedzielę. Ale jest jeden warunek - trzeba się koniecznie zarejestrować w swojej parafii.

Koncert zespołu "Jak najbardziej", czy Marsz dla Życia i Rodziny - to wszystko odbędzie się w ramach VII Tygodnia Ewangelizacyjnego w Radomiu. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta - zachęca biskup Henryk Tomasik.

- Budujmy wspólną przyszłość naszej ojczyzny wedle prawa Bożego, wedle tej odwiecznej mądrości, która się nie przedawnia w żadnej epoce - apelował papież św. Jan Paweł II do wiernych na radomskich lotnisku. Dokładnie 28 lat temu - 4 czerwca 1991 roku papież Polak odwiedził Radom. 

Spotkanie w KIK

03 czerwiec 2019

Wybory 1989 roku. 30 lat po.

Wieloletni proboszcz szydłowieckiej kolegiaty ks. Adam Radzimirski przechodzi w tym roku na emeryturę. Msza święta podczas której dziękowano Bogu za 27 lat posługi zasłużonego duszpasterza w parafii św. Zygmunta była celebrowana przez abp. Wacława Depo z Częstochowy. Ks. Radzimirski pozostanie w parafii jako rezydent. 

VIII Radomski Marsz dla Życia i Rodziny już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2019 r., przejdzie ulicami Radomia. Hasłem przewodnim tegorocznego marszu jest: Szczęśliwa rodzina - szczęśliwe dzieci.

Propagowanie muzycznych form ewangelizacji i jedności chrześcijańskiej było głównym celem XII Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba". Impreza odbyła się w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej. Uczestniczyło w niej 16 zespołów i solistów. Gwiazdą festiwalu był zespół NiemaGotu.

Ponad 700 osób wzięło udział w nocnej pielgrzymce kobiet do sanktuarium maryjnego w Starej Błotnicy. Wydarzenie po raz czwarty zorganizowali Rycerze Kolumba z Rady Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4