Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Diecezja Radomska

Wygrała szopka z kościoła w Przedborzu.

Wyciągnięcie człowieka z bezdomności to sztuka, ale większym wyzwaniem jest niesienie mu codziennego wsparcia w podjętej zmianie życia. Przyjaciele Bezdomnych z Radomia szukają wolontariuszy i zapraszają na spotkanie grupy.  

Msza święta w odrestaurowanym kościele św. Doroty z Wolanowa, kopcenie znaku krzyża na belce stropowej, rozniecanie domowego ognia w piecu zapaloną w kościele świecą - setki osób przybyły dzisiaj do Muzeum Wsi Radomskiej.

W święto Ofiarowania Pańskiego przypada 23. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, jako dzień wdzięczności za obecność osób konsekrowanych w Kościele i na świecie. Siostry, bracia i ojcowie zakonni, którzy posługują w Diecezji Radomskiej spotkali się w klasztorze oo. cystersów w Wąchocku.

- To niezwykle ważne wydarzenie, które budzi nadzieję, że jest dużo młodzieży, która chce być razem z Chrystusem i wspólnie z innymi wyznawać swoją wiarę, ale także podejmować różne zadania duszpasterskie - tak Światowy Dzień Młodzieży w Panamie podsumował bp Henryk Tomasik w swojej cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Dzisiaj ok. 21.30 na lotnisku Chopina w Warszawie wyląduje grupa 81 pielgrzymów z diecezji radomskiej, którzy brali udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Razem z grupą do Radomia wraca również bp Piotr Turzyński, który przez prawie 3 tygodnie towarzyszył naszej młodzieży.

2 lutego Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego.

I po kolędzie...

01 luty 2019

Tradycyjnie 2 lutego kończymy śpiewanie kolęd, ale dobiegła też końca w większości parafii tzw. kolęda, czyli wizyta duszpasterska.

Domowy Kościół w diecezji radomskiej po dłuższej przerwie wraca do tradycji balów karnawałowych. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę 9 lutego w Wielogórze.

Siostry klaryski zapraszają na Wieczory modlitwy.

Kolędy w Kamieniu

31 styczeń 2019

W kościele w Kamieniu niedaleko Sławna odbył się XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Nabożeństwo, Liturgia Słowa i błogosławieństwo dla wszystkich, którzy czują powołanie - w Panamie odbyło się spotkanie młodzieży drogi neokatechumenalnej.  

Śladem króla

30 styczeń 2019

Kilkaset lat temu podążał tędy z Krakowa do Wilna król Władysław Jagiełło, wczoraj jego śladem szło ponad 200 dzieci. Uczestnicy "Ferii z Arką" spędzili drugi dzień ferii na ścieżce dydaktycznej "Śródborze" w Puszczy Kozienickiej.

Ferie z Betanią

30 styczeń 2019

Świetlica "Betania" w Wierzbicy przygotowała dla dzieci moc atrakcji na ferie.

Spotkanie w KIK

29 styczeń 2019

Kolejny wykład w Klubie Inteligencji Katolickiej w Radomiu

- Skończyły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie, ale owoce tego wydarzenia będą długo w naszych sercach - powiedział Radiu Plus Radom biskup Piotr Turzyński, uczestnik tego wydarzenia. Razem z nim przebywał także biskup Henryk Tomasik i ponad 90 osób z diecezji radomskiej. Spotkanie z papieżem Franciszkiem nazwał "wydarzeniem religijnym wielkiej treści".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4