Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Diecezja Radomska

W najbliższą niedzielę (10 września) diecezjalne dożynki w Sanktuarium Matki Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie.

Pierwsze takie spotkanie

08 wrzesień 2017

Kilkuset młodych z całej diecezji radomskiej spotka się w przyszły piątek i sobotę w Radomiu. Odbędzie się I Forum Młodych, a po nim Apel Młodych.

Wiadomości o huraganie Irma, który ma uderzyć w Florydę, przerażają pochodzącego z Radomia ks. Waldemara Maciąga - proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Orlando. Obecnie przebywa w rodzinnym mieście.

Duże zainteresowanie młodych ludzi kapłaństwem w diecezji radomskiej. W nowym roku akademickim formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu rozpocznie aż 22 mężczyzn. To prawie dwukrotny wzrost w porównaniu do kilku ostatnich lat.

Dwieście dzieci było objętych programem "Żółty talerz", który zrealizowała przez ostatni rok Caritas Diecezji Radomskiej. Z tej formy wsparcia skorzystali podopieczni radomskich świetlic: sióstr michalitek i socjoterapeutycznej Caritas oraz parafialnej Betania w Wierzbicy.

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej poprowadzi dziś czuwanie i różaniec wraz z bł. Karoliną. To jeden z punktów I Kongresu Różańcowego w Częstochowie.

 

Jutro obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Będzie można jeść potrawy mięsne. 

 

 

 

W sobotę w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się Międzydiecezjalna Konferencja Charyzmatyczna "Nowa Ewangelizacja jako charyzmat". Jednym z gości będzie ks. bp Grzegorz Ryś. 

Życie według Ewangelii to najbardziej czytelny znak pobożności maryjnej - powiedział biskup Henryk Tomasik. 8 września zostanie proklamowany we wszystkich świątyniach Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Kościoła w Polsce, zaś dwa dni później odbędą się główne obchody 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. Warto przypomnieć, że Gietrzwałd jest jednym z 12 na świecie, a jedynym w Polsce miejsc objawień maryjnych uznanych przez Stolicę Apostolską za autentyczne.

Poprawił się stan zdrowia ks. Marcelego Prawicy. Najstarszy misjonarz diecezji radomskiej przebywa w szpitalu św. Łukasza w Końskich. Został wybudzony ze stanu śpiączki farmakologicznej. - Jest z nim kontakt, odzyskał przytomność ale nadal jest osłabiony - poinformował ks. prof. Marek Jagodziński. Ks. Prawica jest jednym z pierwszych kapłanów diecezjalnych z Europy, który wyjechał na misje do Afryki.

Zmiany moderatorów diecezjalnych oazy.

Idą do Sanktuarium Pani Ziemi Radomskiej.

Ahoj żeglarze!

02 wrzesień 2017

18 załóg wzięło udział w V Regatach Żeglarskich Diecezji Radomskiej im. ks. dra Zdzisława Domagały. Zawody odbyły się dziś na zalewie Siczki w Jedlni-Letnisku.

 

 

W Skarżysku - Kamiennej odbył się w sobotę, 2 września Powakacyjny Dzień Wspólnoty

Dziękowali za dar przeżyć wakacyjnych rekolekcji oazowych

Biskup radomski Henryk Tomasik apeluje o większą kulturę bycia, zachowania, słowa. To lekcja płynąca z tak dramatycznych wydarzeń jak II wojna światowa.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA