Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 marca - św. Aleksandra, męczennica
Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 21 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 1°C -6°C

Diecezja Radomska

Około tysiąca młodych Polaków zadeklarowało już swój udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie - poinformował o tym ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Był on gościem diecezjalnego spotkania duszpasterzy młodzieży, które odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

Brakuje organistów w diecezji radomskiej - informuje Diecezjalna Komisja Śpiewu i Muzyki Kościelnej. Parafie potrzebują około 60-ciu wykwalifikowanych muzyków kościelnych.

Spotkanie Królewskie. Weź ze sobą mamę, córkę, przyjaciółkę i przyjdź

Uroczystości z okazji 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie koło Tomaszowa Mazowieckiego, odbędą się 18 sierpnia - poinformowali księża filipinii, którzy od 1674 roku opiekują się tym sanktuarium maryjnym. Studziański obraz koronował m.in. kard. Karol Wojtyła. Mszy św. o godzinie 12.00 będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Paradoksem jest to, że człowiek w imię wolności, niszczy tę wartość przez nadmierne spożywanie alkoholu. Taką opinię wyraził biskup radomski Henryk Tomasik. 11 lutego rozpoczyna się w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jego hasło brzmi: "Trzeźwość egzaminem z wolności".

5 mln złotych na remonty i konserwację zabytków przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wnioski o dotacje można składać do końca lutego.

Biskup radomski Henryk Tomasik jest zaskoczony kryzysem w stosunkach pomiędzy Polską a Izraelem, który został wywołany ustawą o IPN. Wyraził przy tym ubolewanie, że na całym świecie pojawiają się oskarżenia wobec Polski, że nasz kraj był współautorem obozów koncentracyjnych.

Panama czeka!

08 luty 2018

Ruszyły zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku. Przygotowania będą miały smak kawy i bananów.

Nowość w oazie

07 luty 2018

W marcu w Pionkach po raz pierwszy odbędzie się Szkoła Animatora Diecezjalnego. 

 

To będą wyjątkowe rekolekcje. Spotkają się na nich uczniowie aż siedmiu radomskich szkół. Ponadto przygotowuje je przede wszystkim młodzież.

Portal Diecezji Radomskiej opublikował wyniki konkursu na najładniejszą szopkę Diecezji Radomskiej

Pokaz filmu pt: Nikczemny handlarz dusz

W niedzielę w kościele w Ruskim Brodzie odsłonięta została tablica, upamiętniająca zmarłego rok temu proboszcza ks. Witolda Witaska. 

Jerzy Skórkiewicz został członkiem Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. 

Msza święta w Kościele z Wolanowa, kopcenie znaku krzyża na belce stropowej, rozniecanie domowego ognia w piecu zapaloną w kościele świecą... W Muzeum Wsi Radomskiej odbyły się obchody święta Matki Boskiej Gromnicznej.

Żyją w społeczeństwie, pracują i wykonują codzienne obowiązki domowe, a przy tym chcą służyć Bogu i ludziom. Dzisiaj obchodzimy Dzień Osób Konsekrowanych. Z tej racji biskup radomski Henryk Tomasik celebrował mszę świętą w kościele Matki Bożej Królowej Świata. W czasie liturgii zbierano ofiary, które zostaną przekazane dla sióstr klarysek w Skaryszewie. To jedyny zakon klauzurowy w diecezji radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 55%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA