Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Tysiąc wyprawek szkolnych

czwartek, 27 sierpnia 2015 13:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Prawie 1000 wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci przygotowała w tym roku Caritas Diecezji Radomskiej i Parafialne Zespoły Caritas. Wydawanie darów odbywało się dzisiaj w magazynie Caritas w Radomiu.
- Pomagamy rodzinom, które są w trudnej sytuacji finansowej. Warto pomagać, bo każde dziecko zasługuje na odrobinę szczęścia - powiedziała Iwona Stępniewska, koordynator akcji "Tornister Pełen Uśmiechów". Ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas powiedział, że Caritas z troska patrzy na rodziny, które muszą liczyć każdy grosz. - Dotyczy to rodzin, gdzie dochód nie przekracza 400 złotych na osobę, dlatego pomoc przy wyprawce szkolnej jest nieoceniona - powiedział ks. Kowalski.

Tylko dzisiaj wyprawki szkolne otrzymało kilkaset osób. Wśród nich pani Mariola. - Cieszę się, że są takie akcje, które wspierają rodziny w wyprawieniu dzieci do szkoły. Moje pensja wynosi 1,5 tys. złotych miesięcznie. Biorąc pod uwagę koszty wyprawki, to ważne wsparcie - powiedziała pani Mariola.

Zbiórki artykułów szkolnych w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów", zostały przeprowadzone w radomskich hipermarketach. Do akcji włączyły się m.in. Real, E.Leclerc, Kaufland, Carrefour i Biedronka.

Również członkowie Prawa i Sprawiedliwości z Radomia i regionu przygotowali 20 wyprawek szkolnych i przekazali je diecezjalnej Caritas, włączając się w akcję "Tornister pełen uśmiechów". - W Polsce jest kilkaset tysięcy rodzin, których nie stać na wyprawkę. Cena pełnego kompletu to nawet 1500 zł. Wielu rodzin nie stać na taki wydatek - mówił na konferencji prasowej poseł Marek Suski.

Zapraszamy do nas: