Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rusza Akademia Młodych Caritas

wtorek, 03 listopada 2015 12:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Zakończył się generalny remont budynku Caritas przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Powstanie w nim Akademia Młodych. Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe i porządkowe. Placówka zacznie swoją działalność jeszcze w tym roku.
Obiekt ma 400 metrów kwadratowych powierzchni. Na dole będzie świetlica, na górze ośrodek adopcyjny. - Czekamy jeszcze na montaż drzwi wejściowych, potem przyjdzie czas na sprzątanie i odbiór placówki przez odpowiednie służby - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Akademia Młodych Caritas ma być skierowana do dzieci i młodzieży. Będą tam prowadzone zajęcia w różnych grupach wiekowych, od 7. do 18. roku życia. W budynku będzie się również znajdować świetlica terapeutyczna oraz Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Całość prac remontowych oszacowano na ok. 700 tys. złotych, ale większość tej kwoty to były datki i wsparcie rzeczowe, jakie otrzymała radomska Caritas. - Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcje pomocowe, którzy wsparli nas w dotychczasowych działaniach remontowych - powiedział ks. Kowalski.

Obiekt kupiła Caritas od parafii NSJ na radomskich Glinicach. Była to pierwsza plebania, a później przez wiele lat mieściło się w nim Diecezjalne Studium Organistowskie. Budynek jest drewniany, wymagał m.in. ocieplenia, naprawy tynków, malowania, wymiany drzwi, podłóg, wymiany instalacji elektrycznej i wodnej oraz odpowiedniego wyposażenia.

Zapraszamy do nas: