Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik w Szlachetnej Paczce

piątek, 20 listopada 2015 15:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Bp Henryk Tomasik objął swoim patronatem "Szlachetną Paczkę". 21 listopada rusza kolejna edycja tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej.
"Szlachetna Paczka" jest projektem łączącym tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy tą pomoc mogą zaoferować. Wolontariusze, spotykają się z rodzinami w potrzebie, diagnozują ich sytuację oraz poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.

Pomocą zostają objęte rodziny, dla których paczka nie będzie jedynie kolejnym prezentem ale niewątpliwie przyniesie nadzieję na lepsze jutro, a przede wszystkim, będzie impulsem do zrobienia kroku w przód, impulsem do zmiany.  

- Znając konkretne potrzeby danej rodziny, jesteśmy w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Darczyńcą może być nie tylko pojedyncza osoba, ale także, grupa osób, np. sąsiedzi, grupa przyjaciół,wspólnota - podkreślają liderzy i wolontariusze "Szlachetnej Paczki".

Organizatorzy zapraszają do włączenia się do projektu. Proszą również o podanie informacji na temat projektu w ogłoszeniach parafialnych, o wywieszenie jej w gablotach z ogłoszeniami oraz promocję na stronach internetowych parafii.

21 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl będzie otwarta baza rodzin, które potrzebują wsparcia.

Zapraszamy do nas: