Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Podaruj kawałek serduszka Michalince!

środa, 25 listopada 2015 15:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Radomska Caritas apeluje o pomoc półrocznej Michalince Baranek. By dalej żyć i cieszyć się zdrowiem, musi przejść jeszcze jedną operację, wiążącą cały proces leczenia. Wstępny koszt tego etapu został oszacowany na około 160 tysięcy złotych.

Michalina urodziła się z połową serca. - Nasza córeczka od dnia narodzin walczy o swoje zdrowie i życie. Już w szóstej dobie życia, przeszła zabieg cewnikowania serca, który umożliwił jej bezpiecznie oczekiwanie na termin pierwszej operacji - mówią rodzice dziewczynki Karolina i Grzegorz Baranek.

Michalina została zakwalifikowania do dalszego leczenia. Podjął się tego najlepszy kardiochirurg w Europie prof. Edward Malc z kliniki w Munster w Niemczech. - Z pomocą ludzi dobrego serca udało się nam zgromadzić środki finansowe na wyjazd do kliniki, by przeprowadzić pierwszą z dwóch poważnych operacji na otwartym sercu. Została ona przeprowadzona w październiku. Teraz przyszedł czas na drugi zabieg - mówi Grzegorz Baranek.

W akcję pomocy zaangażowała się radomska Caritas. - W imieniu Michaliny oraz całej rodziny prosimy o wsparcie i pomoc w zgromadzeniu funduszy na operację w Niemczech - apeluje ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Na konto tej organizacji charytatywnej (45 1240 3259 1111 0000 2989 1757) można wpłacać środki z dopiskiem "Michalinka".

Zapraszamy do nas: