Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wyzwania Caritas

czwartek, 03 grudnia 2015 11:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Parafialne Zespoły Caritas wyzwaniem w Roku Miłosierdzia
Parafialne Zespoły Caritas w każdej parafii w Polsce to jedno z wyzwań w Roku Miłosierdzia. Powiedział o tym ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. Ks. Subocz, który był gościem Radia Plus Radom podkreślił, że Rok Miłosierdzia przyczyni się do większego zaangażowania w działalność charytatywną.

- Ten czas ma ma spowodować większe zaangażowanie całego społeczeństwa, bo Kościół to jesteśmy my wszyscy. Papież Franciszek mówi o "misjonarzach miłosierdzia". Dlatego chcemy, by w całej Polsce, we wszystkich parafiach powstały Zespoły Caritas, a tym samym zwiększyła się ilość wolontariuszy - mówił ks. Subocz.

Ks. Subocz dodał, że wspólnota parafialna jest odpowiedzialna za ludzi w potrzebie. - Poprzez wizytę duszpasterską w parafiach chcemy poznać sytuację polskich rodzin, które z nich potrzebują wsparcia, by następnie dane te przekazać Zespołom Caritas - dodał ks. Marian Subocz.

Z najnowszego raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w 11 tys. parafii w Polsce działa ponad 60 tys. organizacji. Nie ma zbyt szczegółowych informacji na temat liczby beneficjentów pomocy parafialnej.

Rok Święty Miłosierdzia rozpocznie się 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy się 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Zapraszamy do nas: