Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Od dyskoteki do rekolekcji

sobota, 31 sierpnia 2013 23:36 / Autor:

Dyskoteka i ewangelizacja? Dla niektórych to połączenie może wydawać się niemożliwe, ale nie dla kapłana z Łodzi. Ks. Michał Misiak wyszedł naprzeciw młodzieży i zainicjował Chrystoteki (ewangelizacyjne dyskoteki). Dziś patrzy jeszcze dalej i stawia na bezpośredni kontakt z młodym człowiekiem i rekolekcje.

Ks. Michał Misiak gościł w piątek w Radomiu. Wygłosił on konferencję "Narodzić się na nowo" podczas Powakacynego Dnia Wspólnoty przy Wyższym Seminarium Duchownym. Ks. Michał jest moderatorem oazowym w archidiecezji łódzkiej, sam w oazie jest od ponad 20 lat. Znany jest już od kilku lat z nowatorskich pomysłów ewangelizacyjnych. Organizuje tzw. Chrystoteki, Uczy tańczyć i jeździć na deskorolce.
Po ewangelizacji na koncertach hip hopowych, rockowych, czy w klubach dyskotekowych przyszedł czas na inny kierunek. - Pan Jezus zaczął nam pokazywać zupełnie inne rejony, że ewangelizacja to nie jest po prostu błysk flesza, tylko musi być to coś długofalowego i prowadzić do wspólnoty, życia sakramentalnego - mówił dla Radia Plus Radom ks. Michał Misiak. Duszpasterz kładzie teraz nacisk na spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem i rekolekcje. Wielkie medialne wydarzenia mają być jedynie zachętą do udziału np. w rekolekcjach. Ks. Michał mówił nam o współczesnej ewangelizacji, o tym dlaczego niektórzy młodzi ludzie są daleko od Kościoła i co to znaczy narodzić się na nowo:

 

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.