Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Sanktuaria

Drzwi Miłosierdzia otwarte w Paradyżu

niedziela, 20 grudnia 2015 22:23 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W sanktuarium w Wielkiej Woli - Paradyżu otwarte zostały Drzwi Miłosierdzia. Uroczystemu nabożeństwu przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik.

Otwarcie Drzwi Miłosierdzia w Paradyżu to symboliczne rozpoczęcie, także na ziemi opoczyńskiej, ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Miłosierdzia. Podczas uroczystego nabożeństwa ks. biskup Henryk Tomasik mówił m.in. o wymiarach i wielkości Bożego miłosierdzia. Zaznaczył również, że rozpoczęty rok jubileuszu to wielki dar, ale i zadanie dla nas wszystkich. - To zadanie to przede wszystkim dziękczynienie za Boże miłosierdzie, a najpiękniejszym dziękczynieniem jest Eucharystia, dobry udział we Mszy świętej. To jest także czas świadczenia miłosierdzia innym. A miłosierdzie chrześcijańskie to czynna pomoc okazywana potrzebującemu - mówił biskup.

W czasie Eucharystii wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zanieśli do ołtarza miniatury symboli ŚDM, czyli krzyż i ikonę Salus Populi Romani, pracownicy ośrodka pomocy społecznej chleb, a jeden z księży stułę. Uroczystość miała podniosły charakter. - Bardzo się cieszymy, że ten niezwykły rok symbolicznie rozpoczęty został również u nas, w Sanktuarium Pana Jezusa Cierniem Ukoronowanego, Miłosiernego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu, czyli świątyni, która w swoim tytule ma właśnie miłosierdzie - mówi ks. prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli. - W czasie jubileuszu Ojciec Święty zachęca nas, żebyśmy jeszcze bardziej skupili się na miłosierdziu, największym przymiocie Bożym - dodaje.

Sanktuarium w Wielkiej Woli jest jedną z 11 świątyń na terenie diecezji radomskiej, w której w czasie trwania roku jubileuszowego wierni, po spełnieniu odpowiednich warunków, mogą uzyskać odpust zupełny.