Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Narodzenie Dobra Wcielonego

piątek, 25 grudnia 2015 02:16 / Autor:
Biskup radomski Henryk Tomasik podczas Pasterki w katedrze przypomniał o potrzebie świadczenia dobra innym, co ratuje człowieczeństwo. Pierwsza Msza Św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, sprawowana tradycyjnie o północy, zgromadziła licznych wiernych.

Parafian i ich gości powitał proboszcz radomskiej katedry ks. Krzysztof Ćwiek. - Chcemy razem modlić się, aby w nas i przez nas sławić Boże Miłosierdzie - mówił.

- Boże Narodzenie to narodzenie Dobra Wcielonego - Syna Bożego. Ukazała się łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkich ludziom. Dziś dziękując za wielki dar Syna Bożego, który stał się jednym z nas, zamieszkał wśród nas, prosimy o to, byśmy żyli godnie tak jak chrześcijanie, aby każdy z nas ratował swoje życie i swoje człowieczeństwo przez dobro świadczone innym, aby dobro zmartwychwstawało - mówił w homilii ks. bp Henryk Tomasik. Wcześniej ukazał głęboką treść kolęd śpiewanych w kościele i w naszych domach, które są "wspaniałym wyznaniem wiary". Podkreśił też, że narodzenie Chrystusa to spełnienie Bożej obietnicy, dowód, że Bóg jest Bogiem wiernym. To też znak Jego miłosierdzia.

Biskup radomski złożył też życzenia dzieciom i młodzieży, księżom i osobom konsekrowanym oraz wszystkim wiernym.