Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wierni powitali Nowy Rok

sobota, 02 stycznia 2016 10:40 / Autor: Weronika Chochoł
fot. fara.radom.pl
Weronika Chochoł
W większości parafii diecezji radomskiej wierni adoracjami i uroczystymi Nieszporami żegnali stary i witali nowy rok.

W ostatnim dniu roku wierni zgromadzili się m.in w radomskiej katedrze. W kościele Opieki Najświętszej Maryi Panny uroczyste Nieszpory połączone były z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski, wyznaniem żalu za grzechy oraz prośbą o Boże błogosławieństwo na nadchodzący nowy rok.

Podobnie stary rok żegnali parafianie z kościoła Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej. Wierni wzięli udział w uroczystych Nieszporach połączonych z Mszą św. P.ół godziny przed północą rozpoczęły się wystawienie i adoracja Jezusa Eucharystycznego zakończone Mszą Świętą na powitanie nowego roku 2016.

Uroczyste podziękowanie za mijający rok odbyło się także w parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Relację z tego wydarzenia znaleźć można tutaj.

Również radomska Fara uroczyście pożegnała stary i powitała nowy rok. Liturgii kończącej rok kalendarzowy przewodniczył proboszcz parafii Farnej ks. Mirosław Nowak. W ostatnim dniu roku 2015 w kościele św. Jana Chrzciciele wybrzmiało "Święty Boże, święty mocny", "Dzięki, o Boże Ojcze" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".

Rozpoczynając Eucharystię, proboszcz parafii zwracając się do wiernych zauważył, że ostatni dzień roku to dobra okazja na podziękowanie Bogu za miniony czas i przeproszenie Go za winy: - Kończy się dzisiaj Rok Pański 2015. Lata kalendarza odmierzają nasze życie doczesne, ale także jednocześnie zbliżają nas do życia w wieczności. Gromadzimy się dzisiaj dlatego przy ołtarzu pańskim aby, złożyć naszemu najlepszemu Ojcu w niebie jedyną ofiarę dziękczynną za wszystkie dobrodziejstwa minionego roku. Pragniemy dziękować za wszystkie zbawcze wydarzenia w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej rodzinie i naszym życiu. W dzisiejszy wieczór pragniemy również uświadomić sobie co miniony rok wniósł w nasze życie osobiste, rodzinne, społeczne i religijne. Zauważmy także już przeżyte dni odchodzącego roku. Nie były wolne od naszych większych lub mniejszych win czy zaniedbań, dlatego w tej Mszy świętej pragniemy także przeprosić Boga.

Na nadchodzący nowy rok, ks. Mirosław Nowak pobłogosławił wszystkim zgromadzonym Najświętszym Sakramentem.