Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Abp Zygmunt Zimowski udaje się do Ziemi Świętej

piątek, 05 lutego 2016 20:46 / Autor:
fot. flickr.com/cc
W sobotę rozpoczyna się tygodniowa podróż ks. abp. Zygmunta Zimowskiego do Ziemi Świętej. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, Biskup Senior Diecezji Radomskiej udaje się do Nazaretu na Centralne obchody 24. Światowego Dnia Chorego.

Ks. abp Zygmunt Zimowski w Ziemi Świętej będzie reprezentował Ojca Świętego Franciszka. Papież w orędziu na Światowy Dzień Chorego wskazał Nazaret jako centrum liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. Święto przeżywane od 1992 roku jako Światowy Dzień Chorych będzie wpisane w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

- Ten Światowy Dzień Chorego, obchodzony uroczyście w Ziemi Świętej – pisze Papież Franciszek w orędziu – pomoże urzeczywistnić życzenie, które wyraziłem w Bulli ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia: „Niech ten Rok Jubileuszowy, przeżyty w miłosierdziu, ułatwi spotkanie z judaizmem i z islamem oraz innymi szlachetnymi tradycjami religijnymi. Niech sprawi, że staniemy się bardziej otwarci na dialog, aby poznać się lepiej i wzajemnie zrozumieć. Niech wyeliminuje wszelkie formy zamknięcia i pogardy, niech odrzuci wszelką przemoc i dyskryminację”.

Franciszek mianował ks. abp Zimowskiego swoim wysłannikiem do Ziemi Swiętej nie tylko jako przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, ale również dlatego, że on „sam znosi dzielnie i ufnie bóle związane z chorobą”. Przypomnijmy, przed ponad rokiem ks. abp Zimowski poważnie zachorował, co wiązało się szeregiem operacji i długim pobytem w szpitalu na oddziale intensywnej terapii.

Tuż przed wylotem z Watykanu, ks. abp Zygmunt Zimowski zwrócił się ze specjalnym przesłaniem i błogosławieństwem dla chorych za pośrednictwem Radia Plus Radom:

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego. W rozmowie z Radiem Plus Radom, ks. abp Zygmunt Zimowski nawiązał także do papieskiego orędzia na zbliżający się Dzień Chorego: