Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Radomskie służby na ŚDM

wtorek, 23 lutego 2016 16:02 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Nowe inwestycje, wszyscy pracownicy w gotowości, rozmowy i debaty nad bezpieczeństwem – sprawdziliśmy, jak na 5 miesięcy przed Dniami w Diecezjach do wizyty pielgrzymów przygotowują się służby ratunkowe i porządkowe.

Oprócz Policji, która zarówno na szczeblu miejskim jak i wojewódzkim w gotowości postawi wszystkie szyki, nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będzie również Straż Miejska. Piotr Stępień – rzecznik Straży Miejskiej zapewnia, że w lipcu na posterunku będą wszyscy funkcjonariusze:

Do Dni w Diecezjach przygotowuje się również Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Pogotowie ma duże doświadczenie w medycznym zabezpieczaniu dużych wydarzeń, czego przykładem są pokazy Air Show w Radomiu. Jednak głównym celem Piotra Kowalskiego – dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu jest to, by przed Światowymi Dniami Młodzieży do wyposażenia Stacji dodać dwie nowe karetki:

Również Straż Pożarna cały czas ma na uwadze lipcowe wydarzenia. W rozmowach dotyczących Dni w Diecezjach pojawia się temat potencjalnych zagrożeń, na które strażacy powinni być przygotowani. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa gościom podczas dużych wydarzeń, funkcjonariusze przygotowani będą na, np. Zwiększony ruch na drogach Radomia i powiatu, mówi Sławomir Podsiadły – Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu:

Nie musimy obawiać się o infekcje – zapewnia Lucyna Wiśniewska – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu. Sanepid będzie prowadził nadzór nad osobami, które Dni w Diecezjach spędzą w Radomiu i regionie. Również podczas samych wydarzeń w diecezji, zadba o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego:

Dużym wyzwaniem dla Sanepidu jest również organizowana w Skansenie impreza Posmakuj Polski, podczas której pielgrzymi z całego świata będą mogli spróbować tradycyjnych polskich potraw, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. O powodzenie tego wydarzenia również nie powinniśmy się obawiać, zapewnia Lucyna Wiśniewska – wystarczy spełnić kilka wymogów, by wszystko poszło zgodnie z planem. Więcej o smakowaniu Polski pisaliśmy tutaj.

Przypomnijmy, pielgrzymi spędzą w diecezji radomskiej 5 dni między 20 a 25 lipca.

O bezpieczeństwie podczas Wydarzeń Centralnych przeczytać można w tym artykule.