Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Caritas chce pobić rekord Guinnessa

poniedziałek, 07 marca 2016 12:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Caritas Diecezji Radomskiej wraz z innymi diecezjalnymi Caritas będzie próbowała pobić rekord Guinnessa w kilometrach złotówek. Założenia akcji zostały przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w siedzibie Caritas w Radomiu.

Iwona Stępniewska wyjaśniła, że próba bicia rekordu będzie polegała na zebraniu jak najdłuższego ciągu stworzonego z jedno nominałowych monet. Obecny rekord należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która w 2011 roku ułożyła ciąg długości 75,24 km składający się z 4,5 miliona jedno centówek euro.

- Aby pobić rekord diecezjalne Caritas muszą ułożyć minimum 75,25 km ciągu jedno nominałowych monet, a więc zebrać ponad 3 mln 311 tys. monet o nominale 1 zł. Oczywiście jest to bardzo duże wyzwanie, więc próba pobicia rekordu, będzie odbywała się jednocześnie w 11 diecezjach podczas finału 29 maja 2016 roku - powiedziała Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas.

Celem kampanii będzie pozyskanie środków dla podopiecznych diecezjalnych Caritas. Inauguracja akcji odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 marca w radomskim hipermarkecie budowlanym przy ulicy Grzecznarowskiego. Początek o godzinie 14.00.

- Zapraszamy wszystkich radomian do przyłączenia się do bicia rekordu, gdyż jest to również rywalizacja pomiędzy miastami biorącymi udział w kampanii - zachęca ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

Do akcji można przyłączyć poprzez przelanie odpowiedniej kwoty na konto Caritas Diecezji Radomskiej. 1 metr odpowiada 44 zł, 10 metrów - 440 zł, 100 metrów - 4400 zł a 1 km - 44000 zł. Podczas kampanii będą prowadzone zbiórki i kwesty.

Zapraszamy do nas: