Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Raz Dwa Trzy dla ŚDM

niedziela, 03 kwietnia 2016 10:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Rycerze Kolumba w Radomia zorganizowali kolejny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczą na akcję "Bilet dla Brata", czyli specjalny fundusz dla uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zza wschodniej granicy. 2 kwietnia w sali koncertowej Urzędu Miejskiego wystąpił zespół "Raz Dwa Trzy", który w tym roku obchodzi 25 lat istnienia. Odbyła się również licytacja darów, które przekazali m.in. biskup Piotr Turzyński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, czy marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Andrzej Anasiak, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce wyraził wdzięczność za zorganizowanie koncertu. - To już czwarte tego typu przedsięwzięcie w Radomiu w ostatnich miesiącach. Dochód z tych imprez przekazujemy na akcję "Bilet dla Brata". Cieszę się, że cała sala jest pełna. Przyszli ludzi, którzy chcą wspomóc działania na rzecz Światowych Dni Młodzieży - przyznał Andrzej Anasiak.

Kapelan radomskich Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz poinformował, że dochód z koncertu zostanie przeznaczony na sfinansowanie przyjazdu grupy młodzieży z okolic Zaporoża koło Doniecka. - Jeśli im nie pomożemy na pewno nie przyjadą z powodu braku środków finansowych. Mamy ambicje, by młodych odebrać z granicy, ugościć ich przez tydzień w Radomiu i pojechać z nimi do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem - powiedział ks. Lenartowicz. Na ten cel potrzeba ok. 50 tys. złotych.

Będący na koncercie ks. Krzysztof Dukielski - zastępca dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM przy Sekretariacie Episkopatu poinformował, że w ramach akcji "Bilet dla Brata" zebrano ok. 1 mln złotych. - Dziękuję za każdy gest dobroci, dzięki któremu wielu młodych ze Wschodu przyjedzie do naszego kraju - podkreślił ks. Dukielski.

Przed koncertem odbyła się licytacja darów przekazanych m.in. przez biskupa Piotra Turzyńskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, czy marszałka Mazowsza Adama Struzika. Najwięcej zapłacono za ikonę z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem, którą przekazał bp Turzyński. Nabyła ją za 2,5 tys. złotych Jadwiga Ancuta Fogiel. - Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tej licytacji, bo wiem, jaki był jej cel. Nie żal mi tych pieniędzy, bo wiem, że grupa młodych ze Wschodu przyjedzie do naszego kraju na Światowy Dzień Młodych - powiedziała radomianka.