Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Pomożesz w wysyłce darów na misje?

czwartek, 07 kwietnia 2016 10:54 / Autor:
fot. www.facebook/Piotr Popis

Z dużym odzewem spotkała się zbiórka odzieży i sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z Zambii, gdzie pracuje misjonarz z diecezji radomskiej ks. Piotr Popis. Teraz można pomóc w wysyłce zebranych rzeczy.

 

 

Przypomnijmy, że ks. Piotr Popis chce założyć szkołę sportową przy Mondake Mission. -  Mam już cztery komplety strojów dla drużyn piłkarskich w różnym wieku. Zatem potrzeba jeszcze piłek piłkarskich, szarf czy narzutek kolorowych do treningu. Mogą być buty piłkarskie, bo dzieci grają boso, gwizdki do sędziowania. Mogą też być piłki do gry w siatkę. Przydadzą się też koszulki biegowe, spodenki, buty biegowe, zwykły czasomierz.  Gram tu w piłkę z młodzieżą... Jestem w szoku, bo my w dzieciństwie mieliśmy dużo lepsze warunki, buty i piłki, niż oni teraz! A gdy biegam oni widzą i ...podłączają się - pisał miesiąc temu ks. Piotr. 

Zbiórka prowadzona była m.in. w par. Św. Krzyża w Kozienicach, Św. Rodziny w Kozienicach, Św. Barbary w Pionkach, Św. Trójcy w Białobrzegach, Św. Zygmunta w Szydłowcu, w Skarżysku - Kamiennej i w środowisku biegowym.

Koszt wysyłki darów to ok. 1000 zł. - Gdyby ktoś chciał zrobić dobry uczynek i zostać sponsorem tej wysyłki (jednoosobowo, bądź w grupie), to czekamy na kontakt - napisała na swoim profilu facebookowym zaangażowana w zbiórkę Katarzyna Sitnik (https://www.facebook.com/katarzyna.sitnik?fref=ts).