Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Biskup Tomasik: Miejsce spotkań ŚDM jest bezpieczne

sobota, 09 kwietnia 2016 15:56 / Autor:
fot. ks. Z.Niemirski/GN
Biskup Radomski Henryk Tomasik w cotygodniowej audycji Kwadrans dla Pasterza na antenie Radia Plus Radom wyraził przekonanie, że zaproponowane przez organizatorów miejsce głównych spotkań modlitewnych Światowych Dni Młodzieży w Brzegach k. Wieliczki jest bezpieczne.

- Jestem przekonany, że miejsce to jest dobre i bezpieczne – powiedział Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski, odnosząc się do wypowiedzi przedstawicieli RCB w sprawie kłopotów z zagwarantowaniem bezpieczeństwa podczas ŚDM:

W Campusie Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest czuwanie z udziałem papieża oraz msza św. kończąca ŚDM. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w raporcie przedstawionym w mediach wskazuje, że plan imprezy nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia medycznego oraz nie ma planu ewakuacji. Podkreśla się także, że niedaleko znajduje się linia wysokiego napięcia oraz że nie uwzględniono zagrożenia spowodowanego uszkodzeniem wału przeciwpowodziowego. W raporcie mowa jest także o mostach czy kładkach niedostosowanych do dużej ilości osób chcących się dostać na plac.

Raport RCB ostatecznie ma trafić na biurko premier Beaty Szydło za miesiąc.