Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wiemy, gdzie nasi będą spać na ŚDM

piątek, 15 kwietnia 2016 14:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Pobiednik Wielki będzie polem biwakowym dla młodych z diecezji radomskiej, którzy wybierają się w lipcu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Pole namiotowe jest oddalone 10 km od placu, gdzie odbędzie się papieska liturgia i 15 km od centrum Krakowa. Wyjazd koordynuje diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży w Radomiu. Organizatorzy proszą również o jak najszybszą rejestrację grup.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży – przewodnik

1. W celu rejestracji grupy z diecezji radomskiej zgłaszają się do swoich duszpasterzy, a ci kontaktują się z koordynatorami centrów ŚDM. Centrum diecezjalne koordynuje wyjazd w dwóch terminach: 25.07-31.07.2016 tzw. Pakiet A i 28.07-31.07.2016 tzw. Pakiet B. Obydwie grupy będą biwakować na polu namiotowym w Pobiedniku Wielkim, oddalonym 10 km od placu gdzie odbędzie się papieska Msza i 15 km od centrum Krakowa. Szczegółowe informacje na stronie http://wydtravel.pl/pl_camp.html#Polozenie.

2. W pakiecie przewidziano również transport kolejowy do Krakowa (Koleje Mazowieckie), pełny koszt przejazdu dla obu pakietów wynosi 55 zł.

3. Koszt pakietu zawiera: transport, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma (w ramach pakietu wykupionego od komitetu krakowskiego) oraz nocleg i wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) zagwarantowana przez organizatorów pola namiotowego. Na sobotę i niedzielę przewidziano prowiant przygotowany w ramach pakietów krakowskich.

4. Pakiet A – 25.07-31.07.2016. Całkowity koszt pakietu (pakiet krakowski, tzw. Fundusz solidarnościowy, nocleg, wyżywienie, transport do Krakowa) wynosi 648 zł. Zaliczka 200 zł do 14 maja, opłata 448 zł do 15 czerwca. Listę uczestników – wraz z zaliczkami - należy zgłaszać do koordynatora centrum.

5. Pakiet B – 28.07-31.07.2016. Całkowity koszt pakietu (pakiet krakowski, tzw. Fundusz solidarnościowy, nocleg, wyżywienie, transport do Krakowa) wynosi 435 zł. Zaliczka 176 zł do 14 maja. Opłata 259 zł do 15 czerwca. Listę uczestników – wraz z zaliczkami – należy zgłaszać do koordynatora centrum.

6. Osoby niepełnoletnie powinny uzyskać pisemną zgodę na wyjazd oraz uzyskać deklaracje dorosłego uczestnika ŚDM, który będzie sprawował nad nią opiekę w trakcie spotkania w Krakowie.

7. Według deklaracji organizatorów, rozlokowanie uczestników w poszczególnych sektorach na placu gdzie celebrowana będzie Eucharystia przebiegać będzie w następującym porządku: najbliżej będą osoby z wykupionym pakietem A, potem B i na końcu z C. Cała grupa z diecezji radomskiej wykupi tzw. Pakiety A4, co pozwoli młodzieży być stosunkowo blisko  centrum wszystkich wydarzeń.

8. Szczegółowy program Światowych Dni Młodzieży – http://www.krakow2016.com/program;

9. Przygotowana propozycja – pole namiotowe na Pobiedniku Wielkim stwarza możliwość zakwaterowania blisko centralnych wydarzeń. Niektórzy uczestnicy ŚDM, mogą być zakwaterowani nawet poza terenem województwa krakowskiego (http://www.krakow2016.com/wyzywienie).