Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Odpowiadamy na apel papieża Franciszka

wtorek, 19 kwietnia 2016 15:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Diecezja radomska odpowiada na apel papieża Franciszka, który zaapelował o zorganizowanie specjalnej zbiórki pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. - Gorąco proszę o przeprowadzenie we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji zbiórki ofiar do puszek - pisze w komunikacie do wiernych biskup radomski Henryk Tomasik.

Bp Tomasik w odezwie do wiernych przypomniał, że o przeprowadzenie zbiórki zachęcił w Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek. Przywołał też słowa papieskie o sytuacji na Wschodzie: "Tu, w Europie, myślę w szczególności o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych walkami, które spowodowały już kilka tysięcy zgonów oraz o tych - ponad milionie - którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem przez nadal trwającą poważną sytuację. Dotyka ona zwłaszcza osoby starsze i dzieci".

Zebrane środki pieniężne należy niezwłocznie wpłacić do Kurii, bezpośrednio lub przelewem na konto bankowe z opisem: „Pomoc humanitarna dla Ukrainy”. Numer konta Kurii Diecezji Radomskiej: 29 1020 4317 0000 5102 0114 0136. Następnie zostaną one przekazane do Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Podobne zbiórki zostaną przeprowadzone we wszystkich kościołach katolickich Europy.