Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Zbiórka dla braci ze wschodu

niedziela, 24 kwietnia 2016 09:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. en.wikipedia.org
Weronika Chochoł
Dziś w Kościołach całej Europy prowadzone będą zbiórki na rzecz mieszkańców Ukrainy. Zaapelował o to w Niedzielę Bożego Miłosierdzia papież Franciszek.

"Gorąco proszę o przeprowadzenie we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Radomskiej zbiórki ofiar – do puszek, we wskazanym przez Ojca Świętego terminie" - zaapelował ks. bp Henryk Tomasik. 

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia, papież Franciszek w swoim przemówieniu przypomniał o trudnej sytuacji Ukraińców i zaapelował do wszystkich wiernych o jedność z cierpiącą Ukrainą: „W tym dniu, stanowiącym jakby centrum Roku Świętego Miłosierdzia, moje myśli biegną do wszystkich ludzi, którzy są najbardziej spragnieni pojednania i pokoju. Tu, w Europie, myślę w szczególności o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych walkami, które spowodowały już kilka tysięcy zgonów oraz o tych - ponad milionie - którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem przez nadal trwającą poważną sytuację. Dotyka ona zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Oprócz towarzyszenia im moją stałą myślą i modlitwą, postanowiłem ogłosić pomoc humanitarną na ich rzecz. W tym celu we wszystkich kościołach katolickich Europy będzie miała miejsce specjalna zbiórka pieniędzy w niedzielę 24 kwietnia. Zachęcam wiernych do włączenia się w tę inicjatywę poprzez hojny wkład. Ten akt miłosierdzia ma nie tylko ulżyć cierpieniom materialnym, ale pragnie także wyrazić bliskość i solidarność moją osobistą i całego Kościoła wobec Ukrainy. Gorąco pragnę, aby gest ten dopomógł w krzewieniu bezzwłocznego pokoju oraz poszanowaniu prawa na tej tak bardzo doświadczanej ziemi”.