Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Trzeba zawalczyć o młodzież

czwartek, 05 maj 2016 16:59 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
- Trzeba zawalczyć o młodzież - apelował biskup Henryk Tomasik, podczas spotkania z księżmi dziekanami i koordynatorami Światowych Dni Młodzieży, które odbyło się 5 maja w siedzibie Międzynarodowego Centrum Wolontariatu w Radomiu. Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć, że miejscem pobytowym dla pielgrzymów z diecezji radomskiej w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie teren Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim.

Diecezjalni organizatorzy ŚDM apelowali, by do 14 maja zakończyć rejestrację uczestników, którzy wybierają się do Krakowa. Szef biura diecezjalnego ŚDM ks. Marek Adamczyk mówił, że tegoroczne spotkanie młodych z całego świata będą doświadczeniem "Kościoła globalnego". - Dlatego tak ważne jest, by zachęcić młodych do uczestnictwa w tym spotkaniu - powiedział ks. Adamczyk. Na chwilę obecną zarejestrowało się ok. 1700 osób z diecezji radomskiej. Na pakiet A zdecydowały się 343 osoby, natomiast na pakiet B - 1332. Są to dane szacunkowe. Do zakończenia rejestracji pozostało 10 dni. Wyjazd pociągiem do Krakowa w ramach pakietu A odbędzie się 25 lipca, a powrót 31 lipca, zaś w ramach pakietu B - wyjazd 28 lipca, a powrót 1 sierpnia.

Zwrócono się również z prośbą do parafii, które liczą powyżej 1 tys. wiernych, by ufundowały po dwa pakiety A. Koszt pakietu A to 648 złotych, zaś pakietu B - 435 zł. Jeśli chodzi o pielgrzymów z zagranicy, to swój udział w ŚDM w diecezji radomskiej potwierdziło 2,5 tys. osób. - Może to być więcej, bowiem ostatnio gościliśmy przedstawicieli z Kongo, którzy przyślą do nas ok. 500 osób - poinformował ks. Marek Adamczyk.

Ponadto chęć przyjęcia gości zagranicznych zadeklarowało 4 tys. rodzin, z czego 2 tys. z samego Radomia.

Ks. Mariusz Wilk z komitetu organizacyjnego ŚDM mówił, że miejscem pobytowym dla pielgrzymów z diecezji radomskiej będzie Pobiednik Wielki. - To teren Aeroklubu Krakowskiego. Teren ma 130 hektarów i może pomieścić ok. 30 tys. osób. Będą przygotowane namioty 10-osobowe, prysznice i catering, za który będzie odpowiedzialna krakowska Caritas - powiedział ks. Wilk. Miejscowość leży 14 km od Brzegów, gdzie odbędzie się spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Biskup Henryk Tomasik zachęcał do modlitwy za ŚDM. - Musimy być dobrze przygotowani, nie tylko logistycznie, ale przede wszystkim duchowo. O młodzież trzeba zawalczyć. Oni są przyszłością Kościoła - mówił biskup radomski.