Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

ŚDM 2016

Szkolili się przed ŚDM

środa, 11 maj 2016 11:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zorganizowali szkolenie dla policjantów z komend miejskich i powiatowych na temat zapewnienia bezpieczeństwa wolontariuszy w trakcie Światowych Dni Młodzieży oraz organizacji tej uroczystości.

W trakcie szkolenia wiele uwagi poświęcono zachowaniu jednostek w tłumie, a funkcjonariusze z innych wydziałów mówili o tym, jakie informacje powinny zostać przekazane wolontariuszom, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, również w ruchu drogowym. 58 policjantom, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką na terenie powiatów, przekazano informacje dotyczące organizacji spotkań w diecezjach oraz przebiegu uroczystości w Krakowie.

Najbardziej oczekiwany etap szkolenia odbył się z udziałem księży koordynatorów z diecezji radomskiej i płockiej. Ks. Marek Adamczyk i ks. Mariusz Wilk przedstawili program uroczystości na terenie diecezji radomskiej, a ks. Rafał Grzelczyk omówił przebieg tygodniowego pobytu pielgrzymów na terenie diecezji płockiej. Goście odpowiadali na pytania policjantów głównie związane z organizacją rekrutacji wolontariuszy oraz przyjazdu pozostałych uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Kolejnym etapem cyklu szkoleniowego będą spotkania z wolontariuszami biorącymi udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Pierwsze z takich spotkań z wolontariuszami z diecezji radomskiej zostało zaplanowane na 14 maja 2016 roku w Radomiu.