Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Mężczyźni w drodze do Matki

sobota, 21 maj 2016 23:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Już po raz dziesiąty wyruszyła pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarim Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

W X Jubileuszowej Nocnej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy udział wzięło ok. 400 mężczyzn. Wiek, zawód czy stan cywilny tej nocy nie grają roli - najważniejsza jest chęć modlitwy, odnalezienia samych siebie i powierzenia Maryi spraw bliskich sercu:

 

  

Gdy pielgrzymka wyruszała po raz pierwszy udział wzięło w niej kilkudziesięciu mężczyzn. Teraz liczba ta wzrosła do kilkuset. Niektórzy uczestnicy w pielgrzymce mężczyzn do Starej Błotnicy biorą udział od dziesięciu lat, zaszczepiając chęć pielgrzymowania w swoich synach. Fakt ten cieszy ks. kan. Wiesława Lenartowicza - kapelana Rycerzy Kolumba:

 

  

Zanim pątnicy wyruszyli w drogę, w kościele pw Matki Bożej Częstochowskiej odbył się apel, któremu przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. Po odśpiewaniu od godz. 21:00 Apelu Jasnogórskiego, ordynariusz radomski przypomniał zebranym, że wszystkie cnoty budować powinno się z Maryją w sercu:

 

  

Podczas apelu wręczone zostały podziękowania tym, którzy do Starej Błotnicy pielgrzymują od dziesięciu lat, a także tym, którzy mocno angażują się w realizację tego wydarzenia. Podziękowania otrzymali m.in. ks. bp Henryk Tomasik, ks. Wiesław Lenartowicz i Maciej Zwierzyński.

Następnie mężczyźni udali się w 25 kilometrową drogę. Jeden z młodszych uczestników ma zaledwie 12 lat. Jego mama wierzy, że syn pokona trasę, a sama zamierza wyruszyć wraz z pielgrzymką dla kobiet:

 

  

Pielgrzymka według planów ma się zakończyć ok. godz. 6:00 rano Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.