Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Porządkowi gotowi na Jasną Górę

wtorek, 21 czerwca 2016 11:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ks. Stanisław Piekielnik
Weronika Chochoł
Ponad sto osób wzięło udział w szkoleniu dla zgłoszonych kandydatów na kierujących ruchem w czasie pieszej pielgrzymki diecezji radomskiej na Jasna Górę.

Porządkowi to osoby, które kierują ruchem i dbają o bezpieczeństwo uczestników pielgrzymki, a także o porządek podczas poruszania się kolumn pieszych. Szkolenie dla kandydatów odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Prowadzili je funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Uczestnicy poznali m.in sygnały podawane przez policjantów, a także zasady zachowania w różnego typu sytuacjach.

Podinsp. Stanisław Popiel z Mazowieckiej Policji przypomniał o tym, że jeżeli osoba kierująca ruchem wejdzie na skrzyżowanie, to sygnały przez nią podawane są nadrzędne w stosunku do sygnalizacji świetlnej oraz do znaków poziomych i pionowych:

Co roku szkolonych jest ok. 100 osób, a czas ważności uprawnień to pięć lat. Jednak wiedza pozostaje na dłuższy czas, co cieszy ks. Mirosława Kszczota - dyrektora pieszej pielgrzymki diecezji radomskiej na Jasną Górę:

Organizatorem szkoleń jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, wykładowcami zaś policjanci Mazowieckiej Policji.

Pielgrzymka diecezji radomskiej na Jasną Górę wyruszy już po raz 38. Bezinteresowną pomoc jako osoby porządkowe uczestnikom rekolekcji w drodze ofiarowało ponad sto osób.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości ks. Stanisława Piekielnika.