Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

ŚDM 2016

ŚDM last minute

poniedziałek, 04 lipca 2016 12:36 / Autor:
fot. sdm2016.waw.pl
Ponad 2 tys. osób z diecezji radomskiej weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Ta liczba nie jest jednak ostateczna, bo ruszyła rejestracja last minute.

Formalna rejestracja zakończyła się 30 czerwca, ale pojedyncze osoby mogą zapisywać się jeszcze w swoich parafiach. - To będzie rejestracja indywidualna. Gdyby ktoś chciał jeszcze zarejestrować się i wyjechać z nami do Krakowa jest taka możliwość, żeby zgłaszać się do swoich duszpasterzy i koordynatorów ŚDM w poszczególnych centrach - zachęca diecezjalny koordynator ŚDM ks. Marek Adamczyk.

Do skorzystania z tej - ostatecznej już - formy zapisów zachęca również ks. Marcin Gregiel - koordynator sekcji logistycznej wolontariatu ŚDM diecezji radomskiej:

Aby skontaktować się bezpośrednio z diecezjalnym centrum wystarczy wysłać mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub zadzwonić pod numer telefonu 690 - 375 - 862.

Ostateczny termin zapisów to 10 lipca. Dotychczas zapisało się ponad 2 tys. osób, w tym na cały program od 25 lipca zdecydowało się ponad 400 osób. 

Ks. Marek Adamczyk dziękuje rodzinom z diecezji radomskiej, które zgłosiły chęć przyjęcia 4 tys. pielgrzymów z całego świata. Już wiemy, że gości będzie mniej, bo ponad 1 400. Wszystkie rodziny mogą jednak wziąć udział w Dniach w Diecezjach. Szczególne zaproszenie dotyczy wydarzeń sobotnich 23 lipca: imprezy "Posmakuj Polski" w Muzeum Wsi Radomskiej (konieczne identyfikatory) oraz Apelu Młodych na placu Jagiellońskim.

O zapisach, ale i Dniach w Diecezjach rozmawialiśmy z ks. Markiem Adamczykiem.