Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Ojciec Święty odwiedził Łagiewniki

sobota, 30 lipca 2016 11:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. krakow2016.com
Weronika Chochoł
- Pan dzisiaj chce, żebyśmy jeszcze głębiej doświadczyli jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Jezusa, nawet wtedy, kiedy myślimy, kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi - mówił papież Franciszek do wiernych zebranych przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Ojciec Święty Franciszek był trzecim po Janie Pawle II i Benedykcie XVI papieżem, który modlił się w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Jako pierwszy jednak udzielił tam sakramentu pokuty. Do niezwykłej spowiedzi u papieża przystąpiło pięciu osobom. Wśród nich znaleźli się wolontariusze, którzy od kilku miesięcy pracowali w Komitecie Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży.

Po zakończeniu spowiedzi Ojciec Święty od wszystkich pielgrzymów i kapłanów spowiadających w sanktuarium otrzymał w prezencie otrzymał obraz Jezusa Miłosiernego.

Kolejnym punktem sobotniego programu była Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski. W homilii Ojciec Święty zwrócił się do zebranych: Jezus wymaga, by wyruszyć w drogę bez obciążeń, wyjść rezygnując ze swoich zabezpieczeń, mocni jedynie w Nim. Ten, kto postanowił upodobnić całe swoje życie do Jezusa, nie wybiera już swoich własnych miejsc, ale idzie tam, gdzie został posłany.

O godz. 13:00 Ojciec Święty zje obiad z Kardynałem Arcybiskupem Krakowskim, z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu. Wśród tych, którzy zasiądą z papieżem przy jednym stole nie zabraknie również Polaków.

Z kolei o godz. 19:00 papież przyjedzie na Campus Misericordiae, gdzie wraz z pięcioma przedstawicielami młodzieży przejdzie przez Bramę Świętą. O godz. 19:30 rozpocznie się modlitewne czuwanie Ojca Świętego z młodymi.