Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Nasi coraz bliżej Pola Miłosierdzia!

sobota, 30 lipca 2016 14:49 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ks. Wojciech Prawda
Weronika Chochoł
Niektórzy już dotarli na Campus Misericordiae, inni mają przed sobą jeszcze kilka kilometrów. Jedno jest pewne - młodzi są coraz bliżej modlitewnego czuwania z Ojcem Świętym.
Radom szczepienia

Wśród tych, którzy nadal pielgrzymują na Pole Miłosierdzia jest Karolina Tkaczyk z parafii Jastrzębia. Jak mówi, wysiłek jest spory, jednak udział w Światowych Dniach Młodzieży to przede wszystkim przeżycie duchowe. Trudy wędrówki pomaga znieść atmosfera, dobrzy ludzie i intencja, którą niesie się w sercu:

Grupa ma za sobą już ok 10 km, jednak przed nimi jeszcze trochę ponad 7 km trasy. - Trasa nie jest łatwa, bo idziemy cały czas w słońcu, ale atmosfera sprawia, że o tym nie myślimy - mówi alumn Krystian Wieteska - kleryk II roku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu:

- Z trudem doszliśmy kawał drogi - mówi ks. Wojciech Prawda - wikariusz z parafii w Jastrzębi i dodaje: - Słońce świeciło przez całą drogę, teraz pojawiło się trochę chmur, więc jest optymalnie. Póki co musimy się rozlokować i odnaleźć wśród tych wszystkich grup, które na Campus Misericordiae napływają ze wszystkich stron.

W sobotę o godz. 19:30 młodzi wezmą udział w modlitewnym czuwaniu z Ojcem Świętym, które odbędzie się na Polu Miłosierdzia.