Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Tchną ducha wiary

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 15:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Liczę, że młodzi Ukraińcy przeniosą ducha wiary do swoich środowisk - powiedział Marian Buczek, biskup-senior diecezji charkowsko-zaporoskiej, który uczestniczył w zakończonych w niedzielę Światowych Dniach Młodzieży. W Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych, tak obrządku greckokatolickiego, jak i rzymskokatolickiego. Była to dość duża liczba, zważywszy na trudną sytuację ekonomiczną wielu rodzin w tym kraju.
Radom szczepienia

Bp Marian Buczek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie, które odbyły się w 1991 roku. - To było pierwsze ziarno rzucone 25 lat temu. Ono przyniosło owoce, ale nowemu pokoleniu, które szuka Boga, trzeba dać kolejne, aby młodzi umieli odróżniać dobro od zła - powiedział gość Radia Plus Radom.

Bp Buczek powiedział, że ŚDM w Częstochowie były wyjątkowe dla młodych ludzi ze Wschodu. - Zobaczyli inne życie. Od tamtego wydarzenia minęło 25 lat. Dzisiaj do Krakowa przyjechało inne pokolenie ludzi, którzy znają już Kościół. Tu zobaczyli swoich rówieśników z innych krajów, pogłębili swoją wiarę, którą będą przekazywać dalej. Bo dzisiaj na Ukrainie jej brakuje. Jest pustka duchowa, wielu ludzi szuka Boga. Dlatego trzeba stałego fundamentu jakim jest Kościół katolicki, czy grekokatolicki. Liczę, że tego ducha chrześcijańskiego młodzi zaniosą na Ukrainę - powiedział bp Marian Buczek.

W czasie SDM w Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych ludzi z Ukrainy. Wielu z nich skorzystało ze środków, które zbierano w ramach akcji „Bilet dla Brata”. Z archidiecezji lwowskiej dzięki takiej pomocy do Krakowa mogło wyjechać 500 osób.