Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Kontakty z ŚDM przetrwają

środa, 03 sierpnia 2016 09:47 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Kontakty ze Światowych Dni Mlodzieży przetrwają. Taką opinię wyraził biskup ormiański Mikaël Mouradian, który przebywał z radomską młodzieżą w Pobiedniku Wielkim.

Według niego media społecznościowe gwarantują, że jedność wśród młodych ludzi pozostanie. - Myślę, że w dzisiejszych czasach, kiedy media społecznościowe odgrywają ogromną rolę, ci młodzi ludzie pozostaną w kontakcie. Jestem przekonany, że niektórzy już ze sobą czatują. Pewnie stworzyli już własne grupy w internecie. Ta mała społeczność jest jak miłość, która rozciąga się na cały świat.Kontakt pozostanie, bo każdy z nich zawierza nadzieję Jezusowi Chrystusowi, a Jezus Chrystus nigdy nie dzieli. Zawsze łączy - mówi bp. Mikaël Mouradian.

Biskup ormiański był pod wrażeniem radomskiej młodzieży i radości, z jaką przeżywali Światowe Dni Młodzieży. - Widzę wszystkich tych młodych ludzi, którzy przyjechali tu razem, żeby wspólnie dzielić się doświadczeniami życiowymi, doświadczeniami wiary i mówić o tym. To właśnie w Krakowie papież Jan Paweł II i siostra Faustyna przynieśli największe miłosierdzie i miłość naszego Pana. Dzisiaj widać, że to prawdziwe miłosierdzie rozpościera się po całym świecie - dodaje bp. Mikaël Mouradian