Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

ŚDM 2016

Biskup Radomski dziękuje za ŚDM

czwartek, 11 sierpnia 2016 16:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Biskup Radomski Henryk Tomasik podziękował władzom miasta, a także służbom dbającym o bezpieczeństwo za zaangażowanie i pracę na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

Radom szczepienia

Podczas czwartkowego spotkania w Kurii Diecezji Radomskiej ks. bp Henryk Tomasik podkreślił, że wymagania stawiane przez służby w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Dni w Diecezji Radomskiej często wydawały się być zbyt rygorystyczne, to warto było zaufać doświadczeniu funkcjonariuszy:

Biskup Henryk Tomasik zauważył również, że zaangażowanie włożone w Światowe Dni Młodzieży widoczne było w całej Polsce, co zostało docenione przez uczestników:

W spotkaniu udział wziął Radosław Witkowski - prezydent Radomia, który również podziękował osobom, które swoją pracą przyczyniły się do powodzenia Światowych Dni Młodzieży. Włodarz miasta wyraził również nadzieję na to, że Radom przyczynił się do budowania pozytywnego wizerunku Polski:

Swoje słowa wdzięczności w imieniu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Diecezji Radomskiej wyraził także ks. Mariusz Wilk - diecezjalny koordynator. - Gdyby nie wasze zaangażowanie i prowadzenie nas, to wszystko nie udałoby się w taki sposób, w jaki się udało - zwrócił się do władz i funkcjonariuszy ks. Wilk:

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz służb specjalnych. Biskup Henryk Tomasik podziękował również wszystkim za pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości pogrzebowych abp. Zbigniewa Zimowskiego.