Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Chorzy znaleźli pocieszenie

sobota, 20 sierpnia 2016 13:44 / Autor:

Kilkaset osób chorych i starszych wzięło dziś udział w Rejonowym Dniu Chorych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

 

 

Przyjechali autokarami wraz ze swoimi duszpasterzami lub też indywidualnie. Licznie reprezentowany był Radom, ale także ziemia jedlińska i białobrzeska.

Pielgrzymów powitał przeor klasztoru o. Andrzej Kuster.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem. Uczestnicy odmówili Różaniec. O godz. 11 sprawowana była Msza Św., której przewodniczył ks. prał. Henryk Ćwiek. Homilię wygłosił paulin o. Krzysztof Kowalski.

Szczególnym momentem podczas Eucharystii było przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych. Po liturgii był czas na poczęstunek. Rejonowy Dzień Chorych w Starej Błotnicy zakończył się odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. 

Chorzy spotkali się dziś także w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole. Mszy Św. przewodniczył ks. bp Adam Odzimek. Zakończyła się ona błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Szczególnymi gośćmi były Siostry Samarytanki Benedyktynki, które prowadzą Domy Opieki dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie.