Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ile osób odwiedzi nas w czasie ŚDM?

czwartek, 30 stycznia 2014 10:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Diecezja radomska spodziewa się około 5 tysięcy młodzieży, która przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. z udziałem papieża Franciszka. Biskup Henryk Tomasik zachęcił do tworzenia grup wolontariuszy - szczególnie ze znajomością obcych języków - którzy pomogą przyjąć młodzież z innych krajów podczas pobytu w diecezji. Takie osoby powinny zgłaszać się do duszpasterzy w parafiach.

Biskup Henryk Tomasik, który był gościem Radia Plus Radom powiedział, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to również wielka szansa dla diecezji radomskiej. - Będziemy mieli okazję gościć młodych z zagranicy i będzie to szansa dla promocji naszych regionów. Dlatego zwróciliśmy się do samorządowców z różnych gmin, czy powiatów o przygotowanie materiałów promocyjnych - powiedział biskup Tomasik. Materiały te zostaną przekazane następne uczestnikom konferencji, która odbędzie się 13 kwietnia w Rzymie. Uczestniczyć w niej będzie młodzież z różnych krajów i przy okazji będzie mogła się zapoznać z ofertą poszczególnych regionów Polski. - Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie religijne, ale ma również wymiar kulturowy. Dlatego tak ważne jest, by młodzież, która przyjedzie do nas z innych krajów zobaczyła Polskę z jak najlepszej strony - powiedział ordynariusz radomski. Dodał, że ŚDM w Krakowie będą wielką szansą ożywienia duszpasterstwa młodych i przybliżenia młodych do Kościoła.

Biskup Tomasik poinformował również, że peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej odbędzie się w dniach 30 marca-18 kwietnia 2015 r.