Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ministranci, piłka, bramki

piątek, 25 listopada 2016 14:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.facebook.com/Mistrzostwa-Ministrantów-Diecezji-Radomskiej
Jakub Szczechowski

1 130 ministrantów z 58 parafii rozpocznie jutro rozgrywki w XVI Diecezjalnych Mistrzostwach Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Pierwsze mecze odbędą się w Radomiu, Sławnie i Mirowie. 

Przyszedł czas na eliminacje w rejonach, a w lutym lub w marcu odbędą się diecezjalne finały w Radomiu z udziałem 24 drużyn. Najlepsi pojadą na Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej, które odbędą się w maju w Częstochowie. 113 drużyn podzielonych  jest na kategorie wiekowe: szkoła ponadgimnazjalna, gimnazjum i szkoła podstawowa oraz ze względu na rejon: Radom I, Radom II, Opoczno, Skarżysko I i Skarżysko II.

W sobotę mecze odbędą się w hali gimnazjum nr 22, gimnazjum nr 10 i Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu oraz w hali sportowej przy szkole podstawowej w Sławnie i w hali gimnazjum w Mirowie. 10 grudnia w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbędą się rozgrywki dla rejonu Skarżysko II.

Mistrzostwa organizuje Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów Diecezji Radomskiej (odpowiedzialni księża: Michał Michnicki, Ireneusz Szustak, Daniel Glibowski, Marek Pruszkowski, Krzysztof Bochniak, Adam Włodek). Rozgrywkom patronuje Radio Plus Radom.