Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Mniej samotni przed ołtarzem

czwartek, 08 grudnia 2016 08:14 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.flickr.com/BostonCatholic
Jakub Szczechowski

W niedzielę w Jasionnie k. Białobrzegów odbędzie się Msza Św. dla osób samotnych, poszukujących dobrego męża, dobrej żony, dla rozwiedzionych, opuszczonych i dla tych, którzy boją się starości. To nie jednorazowa inicjatywa, ale początek cyklu. 

Takie Msze Św. sprawowane będą w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19 w kościele Zwiastowania NMP w Jasionnie. Białobrzeska wieś nie jest miejscem zupełnie przypadkowym. W pięknym drewnianym kościółku znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej. Patronką jest Matka Boża Szkaplerzna i św. Józef, który jest skądinąd orędownikiem w trudnych sprawach, wstawia się za ludzi samotnych i poszukujących dobrego męża lub żony. 

Na pomysł wpadł ks. Sławomir Matyga, proboszcz w Jasionnie i Katarzyna Goździk, koordynatorka miejscowego wolontariatu. Zauważyli, to co oczywiste, że każdy pragnie miłości, a samotność boli. Dlatego warto oddać swoje tęsknoty, niepokoje Bogu.  - Jak się okazuje wszyscy dookoła mówią, że świetnie sobie radzą, a tak naprawdę ta samotność jest w czterech ścianach. Najtrudniej jest mówić o tym dookoła, a w ciszy kościoła jest najbezpieczniej. W takim miejscu najfajniej jest się ze sobą spotkać. Kto wie, może po drugiej stronie ławki będzie siedzieć właśnie ta osoba - mówi Katarzyna Goździk. - Każde takie spotkanie będzie specjalne. To nie tylko Msza Św. To także modlitwa przed Najśw. Sakramentem. Będzie czas na modlitwę wspólnotową i indywidualną. Będziemy też chcieli, żeby każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. To rzecz wyjątkowa, bo każdy czuje wtedy, że osobiście spotkał Pana Boga - dodaje ks. Sławomir Matyga.

To nowa inicjatywa w diecezji radomskiej, która nawiązuje do ogólnopolskiego przedsięwzięcia, zapoczątkowanego w 2009 roku przez Katarzynę i Tomasza Jaroszów. Najpierw były Msze Św., następnie powstał www.dla-samotnych.pl.  Msze Św. dla samotnych sprawowane są m.in. w Warszawie, Toruniu, Sopocie, Łodzi, Wrocławiu czy Olsztynie.

O szczegółach inicjatywy można przeczytać tu.