Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Konwój z darami wyruszył na Ukrainę

piątek, 09 grudnia 2016 10:22 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Artykuły spożywcze, ubrania i przybory szkolne - konwój z darami dla polskich rodzin na Ukrainie wyruszył dziś z Radomia. Świąteczną pomoc dla parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudkach koło Lwowa zorganizowała Caritas Diecezji Radomskiej.

Z prośbą o przygotowanie pomocy do biskupa radomskiego Henryka Tomasika zwrócił się ks. Michał Machnio, pochodzący z naszej diecezji, który od kilku miesięcy pracuje w parafii Rudki. Za zbiórkę darów w całej diecezji, poszczególnych parafiach, odpowiedzialna była radomska Caritas. Dary odebrał dziś ks. Michał oraz ks. Jerzy Waselenko proboszcz parafii, która liczy około 600 osób

- Odzew na naszą prośbę był bardzo duży, to bardzo cieszy – przyznaje Ks. Michał Machnio Dziś na Ukrainę przekazano 6 ton darów – poinformował ks. Damian Drabikowski wicedyrektor radomskiej Caritas Przekazano także wózki inwalidzkie oraz podnośniki dla lwowskiego Domu Pomocy Społecznej. W przyszły tygodniu przekazane będzie kolejnych kilka ton, m.in paczki dla dzieci, które przygotowała PSP nr 3 w Radomiu. Akcja przekazania odbędzie się 14 grudnia o godz. 10:00 w szkole przy ulicy Sobieskiego 12.

Zapraszamy do nas: