Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Z czym wraca biskup z Rzymu?

sobota, 08 lutego 2014 10:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wyjeżdżamy z Rzymu z przekonaniem odważniejszego podjęcia dzieła ewangelizacji - powiedział biskup Henryk Tomasik, który uczestniczył z wizytą "ad limina Apostolorum". Ordynariusz radomski jest również pod wrażeniem piątkowego spotkania z Ojcem Świętym w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego.

Biskup Tomasik zwrócił uwagę, że papież Franciszek jest żywo zainteresowany sytuacją społeczną, ekonomiczną Polaków. Powiedział, że z wielkim zainteresowaniem słuchał o problemach, również materialnych wielu rodzin. - Cieszył się bardzo, że podejmujemy problematykę duszpasterstwa rodzin. Wyraził wręcz wdzięczność za posługę księży w konfesjonale. Podziwia Polski Kościół, wierność Chrystusowi i zatroskanie o formację eklezjalną. Potrzebne jest nam poczucie odpowiedzialności za Kościół, stawianie na pierwszym miejscu spraw Chrystusa, a nie nas samych - powiedział ordynariusz radomski.
Krajowy duszpasterz młodzież powiedział także, że Ojciec Święty z zainteresowaniem przyjął informację o przygotowaniach do Światowego Dnia Młodzieży. - Franciszek uśmiechnął się i powiedział: odwagi, popieram was. Powiedzieliśmy Ojcu świętemu, że po Brazylii, która była kampusem fidei - miejscem wiary, Polska będzie kampusem misericordia - miejscem doświadczenia Bożego Miłosierdzia. Papież z wielkim zainteresowaniem przyjął też informację, że każda diecezja wybrała jedno z wydarzeń związanych z tajemnicą zbawienia, aby jeszcze lepiej przybliżyć tajemnicę Boga bogatego w miłosierdzie, ale i uczyć się postawy miłosierdzia. Podziękowaliśmy za orędzie na Światowy Dzień Młodzieży, który będzie podstawą do przygotowania duchowego - powiedział biskup radomski.
Biskup Henryk Tomasik powiedział również, że wizyta "ad limina Apostolorum" była pięknym doświadczeniem tajemnicy Kościoła. - W rzymskich bazylikach modliłem się w intencji diecezji, księży, sióstr i wiernych, abyśmy odważnie podjęli dzieło ewangelizacji - zakończył biskup Tomasik.