Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Światowy Dzień Chorego to dzień każdego człowieka

poniedziałek, 10 lutego 2014 00:56 / Autor:

Jutro obchodzimy Światowy Dzień Chorego.  - Choremu potrzebny jest drugi człowiek. To nie tylko ja mogę kochać przez cierpienie drugiego człowieka, ale inny człowiek który stoi obok mnie, który jest zdrowy, może służyć właśnie osobie chorej - przekonuje ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

 

Papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Chorego napisał: "Kościół dostrzega w was, drodzy chorzy, szczególną obecność cierpiącego Chrystusa". Z drugiej strony zaapelował, by patrzeć na cierpiących z miłością i miłosierdziem. Do papieskiego przesłania nawiązuje diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, ks. Krzysztof Dukielski. Przekonuje, że Światowy Dzień Chorego to dzień każdego człowieka, bo każdy zetknął się z chorobą, cierpieniem. Jest to szansa na odczytanie głębszego sensu cierpienia. - Kościół przychodzi tutaj nam z pomocą i pokazuje, że cierpienie staje się w łączności z Chrystusem ogromnym darem. Nie sposób zrozumieć choroby bez wiary w to, że Chrystus jest obecny w cierpieniu człowieka. Nie tylko jest obecny, ale przemienia nasze cierpienie i redukuje. Chrystus pokazuje, że poprzez cierpienie otwieram się na nowe życie. Cierpienie staje się kluczem do nieba - mówi ks. Dukielski.
Jednocześnie, kontynuuje duszpasterz służby zdrowia, odkrycie sensu cierpienia poprzez wiarę prowadzi do miłości. To miłość chorego, który ofiarowuje za innych cierpienie, ale też miłość tych, którzy troszczą się o chorych. - Choremu potrzebny jest drugi człowiek. To nie tylko ja mogę kochać przez cierpienie drugiego człowieka, ale inny człowiek który stoi obok mnie, który jest zdrowy, może służyć właśnie osobie chorej - przekonuje ks. Krzysztof.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.