Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wolontariusze w Emaus

wtorek, 11 lutego 2014 21:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Potrzebujemy dziś też siebie nawzajem, aby tak po ludzku zobaczyć, co robimy w naszych parafiach, zarazić tym dobrem kolejnych ludzi - mówił w homilii dyrektor radomskiej Caritas ks. Grzegorz Wójcik. Przewodniczył on Mszy świętej dla uczestników dnia skupienia w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turnie. Spotkanie było adresowane dla opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. 

Ks. Grzegorz Wójcik mówił, że wolontariusze Caritas potrafią tak wiele robić i jednoczy ich jedna idea, jedno działanie – pomoc drugiemu człowiekowi. - Przez 365 dni w roku jesteśmy dla drugiego człowieka, a dzisiaj jesteśmy dla siebie i dla Jezusa. Jesteśmy tu przede wszystkim po to, aby umocnić swojego ducha, aby nabrać Bożych sił do pełnienia dobrych uczynków. Potrzebujemy dziś też siebie nawzajem, aby tak po ludzku zobaczyć, co robimy w naszych parafiach, zarazić tym dobrem kolejnych ludzi – którzy może dzisiaj są tutaj po raz pierwszy – aby zbudować mocną, solidną wspólnotę, której nieobojętne jest w codziennym życiu przykazanie miłości Boga i miłości drugiego człowieka – mówił ks. Wójcik. W dniu skupienia uczestniczyli przedstawiciele 57 Parafialnych Kół Caritas. - Zawsze chcemy połączyć to spotkanie z krótką modlitwą, z Eucharystią, wystawieniem Najświętszego Sakramentu - mówi ks. Robert Kowalski, zastępca dyrektora diecezjalnej Caritas. - Mamy świadomość, że wolontariusz silny to wolontariusz silny Bogiem. Żeby pomagać ludziom, czasami w bardzo trudnych sytuacjach życiowych, potrzeba umocnienia na duchu i na ciele, które również tu proponujemy - powiedział ks. Kowalski. Do Turna przyjechało niemal 200 wolontariuszy i 21 kapłanów. Do zaangażowania się w dzieło wolontariatu zachęcała Eugenia Żołogow z radomskiej parafii MB Miłosierdzia. – Pomagamy nie tylko ludziom, ale i sobie, bo to, co robimy, daje nam radość. W Caritas każdy może się odnaleźć, bo zawsze znajdzie dla siebie odpowiedni zakres działań. Trzeba mieć tylko chęć do zrobienia czegoś dobrego – powiedziała. W diecezji radomskiej jest ponad 1000 wolontariuszy zrzeszonych w 57 Parafialnych Zespołach Caritas.