Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Dzień Chorego już 11 lutego

sobota, 04 lutego 2017 15:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Msze św. konsultacje medyczne i odwiedziny chorych - to wszystko odbędzie się w ramach Światowego Dnia Chorego.

Bezpłatne konsultacje z okazji Światowego Dnia Chorego organizuje w piątek, 10 lutego Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie. W programie jest m.in. spotkanie modlitewne, przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II na temat cierpienia. Będzie można wysłuchać świadectw ludzi, którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową. 

Konsultacje są adresowane dla kobiet zainteresowanych profilaktyką i leczeniem raka piersi. Odbędą się one w godz. 12.00-15.00. Porad będą udzielać lekarze onkolodzy, radioterapeuci oraz chirurdzy onkologiczni. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 48 377 90 20. 

W czasie wizyty będzie można dowiedzieć się, jakie badania należy wykonać w związku z profilaktyką raka piersi oraz jakie są najnowsze metody leczenia. Do skorzystania z tej inicjatywy zachęcają ks. Mirosław Bandos, duszpasterz chorych i ks. Krzysztof Dukielski, duszpasterz Służby Zdrowia.

Z racji obchodów Światowego Dnia Chorego w szpitalnych kaplicach będą celebrowane Msze święte. W sobotę, 11 lutego liturgii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Początek o 10.30. Z kolei 13 lutego ordynariusz radomski odwiedzi chorych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie. Tam Msza św. będzie celebrowana o 12.00. W szpitalu powiatowym w Opocznie obchody Dnia Chorego odbędą się 10 lutego. Będzie to tzw. Dzień Otwarty. Msze święte z udziałem chorych będą odprawione 11 lutego o godzinie 17.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i 12 lutego o 18.00 w w kaplicy szpitala. Z kolei w szpitalu św. Łukasza w Końskich Msze św. zostaną odprawione 11 lutego o godzinie 11.00 i 19.00.