Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Obchody Dnia Chorego w diecezji radomskiej

czwartek, 09 lutego 2017 10:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W najbliższą sobotę, 11 lutego w liturgii wspominamy Matką Bożą z Lourdes. Po raz 25. obchodzony będzie w tym dniu Światowy Dzień Chorego. U nas sprawdzisz godziny mszy świętych w kaplicach szpitalnych.

Msze św. konsultacje medyczne i odwiedziny chorych - to wszystko odbędzie się w ramach Światowego Dnia Chorego. Bezpłatne konsultacje z okazji Światowego Dnia Chorego organizuje w piątek, 10 lutego Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie. W programie jest m.in.: spotkanie modlitewne, przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II na temat cierpienia. Będzie można wysłuchać świadectw ludzi, którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową. Konsultacje są adresowane dla kobiet zainteresowanych profilaktyką i leczeniem raka piersi. Odbędą się one w godz. 12.00-15.00. Porad będą udzielać lekarze onkolodzy, radioterapeuci oraz chirurdzy onkologiczni. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 48 377 90 20. 

W czasie wizyty będzie można dowiedzieć się, jakie badania należy wykonać w związku z profilaktyką raka piersi oraz jakie są najnowsze metody leczenia. Do skorzystania z tej inicjatywy zachęcają ks. Mirosław Bandos, duszpasterz chorych i ks. Krzysztof Dukielski, duszpasterz Służby Zdrowia.

Z racji obchodów Światowego Dnia Chorego w szpitalnych kaplicach będą celebrowane Msze święte.

RADOM (szpital miejski): w sobotę, 11 lutego liturgii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. Początek o 10.30. 

RADOM/KRYCHNOWICE: Msza święta będzie celebrowana 11 lutego o godzinie 9.30.

KOZIENICE: obchody Dnia Chorego odbędą się również w szpitalu powiatowym w Kozienicach. Msza święta w kaplicy św. Łukasza będzie celebrowana o godzinie 19.00.

KOŃSKIE: W szpitalu św. Łukasza w Końskich Msze św. zostaną odprawione 11 lutego o godzinie 11.00 i 19.00.

OPOCZNO: w szpitalu powiatowym w Opocznie Msza święta będzie celebrowana w kaplicy o godzinie 18.00. 

LIPSKO: chorzy będą mieli możliwość udziału we Mszy świętej o godzinie 13.30 w kaplicy szpitalu w Lipsku. Kapelan i dyrekcja odwiedzą oddziały: dziecięcy, psychiatrii i uzależnień. Spotkania rozpoczną się od 11.00. 

IŁŻA: 11 lutego liturgia we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będzie celebrowana w kaplicy szpitala w Iłży o godz. 16.00. 

RADOM (Mazowiecki Szpital Specjalistyczny): W poniedziałek, 13 lutego biskup Henryk Tomasik odwiedzi chorych szpitala na Józefowie. Msza św. w kaplicy będzie celebrowana o 12.00.