Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Dzień chorego w szpitalu na Józefowie

poniedziałek, 13 lutego 2017 15:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Henryk Tomasik spotkał się dzisiaj z pacjentami WSS na radomskim Józefowie.

- Każdy z nich wpatrzony w Chrystusa, przez cierpienie zbawia świat - mówił biskup Henryk Tomasik, który 13 lutego celebrował Mszę świętą w kaplicy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie. Okazją do modlitwy i spotkania z pacjentami lecznicy był obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego.

- Dziękujemy za wszystkich, którzy opiekują się chorymi. To jest znak wiary, ofiary, miłości samarytańskiej, chrześcijańskiej i dobrego serca - mówił biskup Tomasik.

Dziękował Bogu za wszystkich pracowników szpitala, którzy pochylają się nad człowiekiem potrzebujących pomocy. - Szczególnie modlimy się za chorych. Święty Jan Paweł II dał nam przykład, jak z wiarą można przejść przez trudną sytuację jaką jest choroba - powiedział biskup radomski.

Po liturgii spotkał się z pacjentami hematologii oraz chirurgii dziecięcej. Na oddziale była m.in. 14 letnia Julia, która złamała kość piszczelową. - Zamiast na feriach jestem w szpitalu - żartowała nastolatka. - Dzisiaj odwiedził mnie ksiądz biskup, czynią to samo lekarze i pielęgniarki. Wszyscy się o mnie troszczą - mówiła pacjentka chirurgii.