Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Aktorskie szkolenie księży

środa, 22 marca 2017 09:02 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.skillsbakery.com
Jakub Szczechowski

W Radomiu odbędą się warsztaty autoprezentacji na ambonie. Księża będą uczyć się jak mają mówić, aby byli słuchani i rozumiani przez wiernych.

Oprócz podstaw, czyli wiary i dobrego przygotowania merytorycznego na ambonie przydają się też konkretne umiejętności. Chodzi o efektywne używanie głosu i gestu, radzenie sobie ze stresem, skuteczne nawiązywanie kontaktu z odbiorcą, klarowny i interesujący przekaz, pewność siebie podczas publicznych wystąpień. Te wszystkie elementy będą obecne na warsztatach.

Warsztaty poprowadzi aktorka teatralna Zuzanna Fijewska-Malesza. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Och-Teatrem, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Żydowskim i Teatrem Polskim. Jest współzałożycielką Teatru MŁYN na Starym Mieście w Warszawie.

Warsztaty odbędą się 21-22 kwietnia (piątek 16 - 20 i sobota 9 - 13) w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego przy ul. Kelles Krauza 19. Ich koszt to 150 zł. Należy zapisywać się do 5 kwietnia. Decyduje kolejność zgłoszeń, a niezbędnych informacji udziela ks. dr Radosław Kacprzak, wykładowca homiletyki w WSD (tel. 604 226 731, ).