Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Trzeba zachwycić się życiem!

sobota, 25 marca 2017 21:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Organizacje opowiadające się za życiem, księża i całe rodziny wzięły udział w radomskich obchodach Dnia Świętości Życia. Uczestnicy z modlitwą różańcową na ustach przeszli przez deptak, wzięli udział w Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także udali się przed pomnik Maryi Matki Życia, gdzie zawierzyli obrońców życia Maryi.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest 25 marca przez Kościół katolicki w Polsce (również przez niektóre Kościoły lokalne oraz niektóre kraje świata), w celu przypomnienia o nadrzędnej wartości życia ludzkiego. Jak mówi Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej celem marszu jest uświadamianie tego, że każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest cudem:

W dzisiejszych czasach potrzebna jest modlitwa zarówno za poczęte dzieci, jak i za osoby, które zdecydowały się na aborcję. - Chcemy pokazać ludziom zachwyt nad życiem! - mówi ks. Sławomir Adamczyk - Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej:

W marszu udział wzięło wiele organizacji, które uznają niepodważalną świętość życia ludzkiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej. - Życie jest czymś cudownym! - przekonuje Adam Szabelak:

 W Marszu udział wzięli również przedstawiciele Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu. - Marsz dla Życia to nie tylko manifestacja. To również szturm do nieba. - mówi Sławomir Adamiec:

 O tym, że od ludzi młodych zależy przyszłość pamięta Weronika Brendel, która w Marszu udział wzięła wraz z innymi przedstawicielami Ruchu Światło-Życie:

8. Marsz dla Życia sprzed radomskiej katedry przeszedł deptakiem do kościoła oo. Bernardynów. Tam uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji życia, a także Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracja Duchowej Adopcji zobowiązuje do codziennej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie może być zagrożone. Imię i historia dziecka nie jest znana tym, którzy podejmują adopcję. Modlitwa ta trwa przez 9 miesięcy. Ideę Duchowej Adopcji wyjaśnia Małgorzata Górka:

Duchową Adopcję podjęło ok. 150 osób, które podpisały deklarację i złożyły ślubowanie:

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Edward Poniewierski - kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej. W słowach skierowanych do wiernych przypomniał, że Dzień Świętości Życia to dzień, który powinien budzić wrażliwość na wartość życia ludzkiego:

Ostatnim punktem obchodów była procesja przed pomnik Maryi Matki Życia i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.