Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Taraska o kanonizacji świadków objawień fatimskich

piątek, 21 kwietnia 2017 14:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poprzez kanonizację przypominamy sobie nie tylko fakt objawień ale przede wszystkim treść samego orędzia fatimskiego - powiedział ks. Wiesław Taraska. Proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu odniósł się w ten sposób do kanonizacji Hiacynty i Franciszka Marto, która będzie miała miejsce 13 maja w Fatimie. Postanowiono o tym podczas konsystorza w sprawie kanonizacji, któremu przewodniczył papież Franciszek.

Radom szczepienia

Poprzez kanonizację przypominamy sobie nie tylko fakt samych obajwień ale treść orędzia fatimskiego - powiedział ks. Wiesław Taraska. Proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu odniósł się w ten sposób do kanonizacji Hiacynty i Franciszka Marto, która będzie miała miejsce 13 maja w Fatimie. Postanowiono o tym podczas konsystorza w sprawie kanonizacji, któremu przewodniczył papież Franciszek.

Ks. Wiesław Taraska poinformował, że od maja do października w parafii odbywać się będą tzw. uroczystości fatimskie. Ich kuliminacją mają być obchody 13 października z udziałem arcybiskupa Moskwy Paolo Pezzi. Ks. Taraska dodał również, że dzisiaj istnieje potrzeba promocji orędzia fatimskiego:

Przypomnijmy, że Franciszek Marto (1908-1919) i jego siostra Hiacynta Marto (1910-1920) zostali ogłoszeni błogosławionymi w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień Maryjnych sprzed stu laty, s. Łucji Dos Santos (1907-2005).

Dodajmy, że obchody Święta Miłosierdzia Bożego odbędą się w niedzielę, 23 kwietnia w parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczystości będą połączone z procesją wielkanocną z obrazem Jezu, ufam Tobie!