Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwa przy grobie abp. Zimowskiego

wtorek, 02 maj 2017 14:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W intencji abp. Zygmunta Zimowskiego modlili się wierni w czasie Mszy świętej celebrowanej w katedrze w Radomiu. 2 maja obchodzone jest wspomnienie trzeciego ordynariusza radomskiego św. Zygmunta.

Eucharystii przewodniczył ks. Ryszard Piasecki z diecezji tarnowskiej, przyjaciel zmarłego w lipcu ubiegłego roku przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

- Rok temu abp Zygmunt zaprosił nas na swoje imieniny. Większość z was była na tym spotkaniu w Dąbrowie Tarnowskiej. Zaprosił nas po to, żeby podziękować lekarzom i wszystkim, którzy się nim opiekowali, pomagali mu. Powiedział wtedy takie znamienne słowa: „Gdyby nie wy, to mnie by tu dzisiaj między wami nie było”. To było rok temu. Widzieliśmy, że jego siły powoli maleją. Odchodził. Czuliśmy to, ale cieszyliśmy się każdą chwilą. Był dla nas przyjacielem, po prostu przyjacielem, Bożym przyjacielem. Nie przyjacielem od interesów, ale przyjacielem od Bożych spraw. Dzisiaj można powiedzieć, w jakimś sensie, to on nas zaprosił, byśmy tu, przy jego grobie, dziękowali za dar jego życia, a także w duchu naszej wiary polecali jego duszę miłosierdziu Bożemu. W ten sposób spłacali dług, jaki zaciągnęliśmy wobec tego dobra, które przez ręce śp. Zygmunta Zimowskiego spłynęło na nas. Było tego wiele – mówił ks. Piasecki.

W liturgii uczestniczyli m.in. członkowie rodziny zmarłego arcybiskupa i przyjaciele.